Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowe rowery elektryczne już dostępne

Zgodnie z zapowiedziami od 15 września ruszył rozbudowany system Park-e-Bike. Nowe rowery są udostępniane na stacjach przy parkingach Park & Ride: Nowy Bieżanów, Kurdwanów i Mały Płaszów.

Fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Na każdym z wymienionych parkingów bezpłatnie jest dostępnych po około 30 rowerów. Stacje zostały wytyczone w obrębie istniejących wiat przy parkingach P+R. Na każdej stacji jest informacja z nazwą oraz regulaminem w języku polskim, angielskim i ukraińskim.

– Użytkownicy mogą wypożyczyć i zwrócić rower na dowolnej aktywnej stacji. Sugerujemy jednak zwroty na tym samym parkingu. Z uwagi na kwestie techniczne nie ma jednak możliwości wymuszenia takiej opcji w aplikacji – mówi Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego.

Przypominamy, że z rowerów można korzystać we wszystkie dni tygodnia od godz. 6.00 do godz. 21.00. Rower można wypożyczyć do godz. 20.00. Wypożyczone rowery należy zwrócić w tym samym dniu do godz. 21.00. Brak zwrotu roweru w określonym regulaminem terminie będzie skutkował m.in. zablokowaniem konta użytkownika. System będzie czynny we wszystkie dni tygodnia.

Więcej informacji o aplikacji i regulaminie tutaj.

W tym roku urzędnicy będą analizowali funkcjonowanie systemu. W razie potrzeb, ewentualne zmiany zostaną wprowadzone od nowego sezonu.

pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-09-14
Data aktualizacji: 2022-09-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź