Ekologia rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ruszają zajęcia edukacyjne w MPO

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania zaprasza krakowskie placówki oświatowe do udziału w aktualnych programach edukacyjnych dotyczących zasad postępowania z odpadami.

Fot. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania

Dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych przygotowano program „Krakowskie rady na różne odpady”, który realizowany jest w nowych pomieszczeniach edukacyjnych w Centrum Ekologicznym Barycz przy ul. Krzemienieckiej 40 oraz w nowo utworzonym Ogrodzie Edukacyjnym.

Klasy IV, V i VI szkół podstawowych MPO zaprasza do udziału w programie „Od segregacji nie ma wakacji”, który pozwala na zapoznanie się z zasadami selektywnego zbierania odpadów w Krakowie oraz z systemem przetwarzania odpadów.

Do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz klas VII i VIII szkół podstawowych adresowany jest program „Elektroodpady mają zasady” poświęcony problemowi zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Najmłodszych MPO zaprasza do interaktywnego udziału w programach: „Dzieci segregują” oraz „Ekologiczny Koncert”.

Wszystkie szkoły zlokalizowane na terenie Gminy Miejskiej Kraków mogą zgłaszać się do programu „Krakowskie szkoły najlepiej segregują odpady”, którego celem jest zorganizowanie w szkołach właściwego systemu segregacji odpadów.

Udział w programach edukacyjnych jest bezpłatny. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: mpo.krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-09-13
Data aktualizacji: 2022-09-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź