Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Spotkaj Doktora Dolittle i jego podopiecznych

Już dziś w Teatrze Ludowym odbędzie się premiera spektaklu „Doktor Dolittle” w reżyserii Macieja Prusaka. Spektaklowi będzie towarzyszyła wystawa prac przygotowanych przez najmłodszych widzów i zgłoszonych do konkursu zorganizowanego przez teatr. „Doktor Dolittle” to pierwsza z premier, których na ten sezon Ludowy zaplanował więcej.

Fot. materiały prasowe

Doktor Dolittle, bohater serii powieści dla dzieci Hugh Loftinga, jest lekarzem, który mieszka w małym, angielskim miasteczku. Oprócz tego, że leczy ludzi, pomaga też wszystkim zwierzętom, które tego potrzebują. Każdy zwierzak – zbłąkany pies, ptak ze złamanym skrzydłem, mama lisica ze swoimi dziećmi – może liczyć tu na schronienie, posiłek i opiekę.

Doktor tak bardzo lubi swoich podopiecznych, że udaje mu się nauczyć języka zwierząt. Dzięki temu lekarz staje się bardzo popularny wśród wszystkich czworonożnych, skrzydlatych, pływających i pełzających stworzeń w okolicy. Z każdej strony ciągną do doktora tłumy chorych lub pokrzywdzonych zwierząt, a dobry doktor nikomu nie potrafi odmówić pomocy.

Pewnego dnia w miasteczku pojawia się cyrk. Przypadkiem doktor dowiaduje się, że zwierzętom w nim zatrudnionym nie dzieje się najlepiej, bo niepodzielną władzę w tym pozornie kolorowym i radosnym królestwie sprawuje chciwy i bezwzględny dyrektor. Doktor, by pomóc zniewolonym i udręczonym zwierzakom zatrudnia się w cyrku. Okazuje się, że pomóc zwierzętom nie będzie wcale tak łatwo, a akcja ratunkowa rozwinie się w sposób zupełnie nieoczekiwany… W jaki? Tego dowiemy się, oglądając spektakl przygotowany przez Teatr Ludowy. Premiera przedstawienia w reż. Macieja Prusaka odbędzie się 24 września.

Premierze będzie towarzyszyła wystawa, na której znajdą się prace plastyczne i fotograficzne przedstawiające pupili młodych widzów, zgłoszone do konkursu zorganizowanego przez teatr.

W trakcie konferencji prasowej zorganizowanej przy okazji premiery „Doktora Dolittle” Teatr Ludowy podzielił się także planami repertuarowymi na nadchodzący sezon. Już na początku października zobaczymy kolejny spektakl przygotowany przede wszystkim z myślą o młodszych widzach – będzie to „Piotruś Pan. W cieniu dorosłości”. W listopadzie odbędzie się premiera „Don Kichota”, w grudniu do repertuaru dołączy spektakl muzyczny „Ballady i romanse” według Mickiewicza oraz „Calineczka”. Z kolei w 2023 roku widzowie Teatru Ludowego zobaczą „Śmierć komiwojażera”, „Chłopów” oraz farsę, której tytułu teatr jeszcze nie zdradza.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie teatru.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-09-09
Data aktualizacji: 2022-09-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź