Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kto zostanie Krakowskim Pracodawcą Roku 2021?

Wysoka kultura organizacyjna, polityka personalna zorientowana na potrzeby i rozwój pracowników, tworzenie integracyjnego środowiska pracy – to cechy doceniane w plebiscycie „Krakowski Pracodawca Roku”, którego drugą już edycję organizuje Grodzki Urząd Pracy w Krakowie. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są tylko do 30 września.

Fot. materiały prasowe

Udział w konkursie jest szansą dla pracodawców na zaprezentowanie firmy oraz funkcjonujących w niej działań i procedur, które przyczyniają się do budowania przyjaznego miejsca pracy.

– Chcemy w ten sposób wyróżnić krakowskich pracodawców, którzy tworzą pozytywny wizerunek miasta Krakowa, którym udało się zbudować mądrą politykę zatrudnienia, otwartą na potrzeby pracowników. Pragniemy uhonorować firmy, które szanują pracowników, dbają o ich rozwój, są wrażliwe społecznie i stawiają na tworzenie wielokulturowej organizacji – mówi zastępca dyrektora ds. rynku pracy w GUP Waldemar Jakubas.

Nagroda zostanie przyznana w trzech kategoriach:

  • Pracodawca Roku 2021 – nagroda główna dla pracodawców, którzy wykazują się polityką personalną otwartą na wsparcie osób bezrobotnych i poszukujących pracy, a także dbają o rozwój osobisty i zawodowy pracowników
  • Pracodawca Roku 2021 Przyjazny Cudzoziemcom – dla pracodawców, którzy szerzą ideę współpracy i partnerstwa, tolerancji i braku dyskryminacji ze względu na narodowość
  • Pracodawca Roku 2021 Przyjazny Osobom z Niepełnosprawnością – dla pracodawców, którzy szerzą ideę współpracy i partnerstwa, tolerancji i braku dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność.

Konkurs adresowany jest do pracodawców, którzy posiadają siedzibę lub oddział na terenie Krakowa, a także nie mają zaległości w opłacaniu podatków i opłat oraz składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. W kategorii Pracodawca Przyjazny Cudzoziemcom do konkursu kwalifikowani będą pracodawcy zatrudniający co najmniej trzech obcokrajowców. W przypadku chęci ubiegania się o nagrodę w kategorii Pracodawca Przyjazny Osobom z Niepełnosprawnością w przedsiębiorstwie zatrudniona musi być co najmniej jedna osoba z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności.

Aby wziąć udział w konkursie, pracodawca wypełnia formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest w formie elektronicznej na stronie internetowej gupkrakow.pl.

– Codzienna praca i nienaganna postawa pracodawców, którzy dbają o swoich pracowników, inspiruje do wykorzystywania dobrych praktyk w tworzeniu odpowiedzialnego społecznie biznesu, zapewniającego bezpieczne środowisko pracy oraz wzajemny szacunek. Taka postawa zasługuje na uhonorowanie – podkreśla Waldemar Jakubas.

Zwycięzcy konkursu otrzymają dyplom laureata, statuetkę oraz prawo posługiwania się tytułem „Krakowski Pracodawca Roku 2021” w danej kategorii.

Gala wręczenia nagród odbędzie się 25 października podczas Targów Pracy i Przedsiębiorczości w TAURON Arenie Kraków.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-09-01
Data aktualizacji: 2022-09-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź