Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Rezolucja, zmiany w uchwale, czyli podsumowanie 93. sesji RMK

Podczas sesji 31 sierpnia radni m.in. przegłosowali rezolucję w sprawie utrzymania w mocy aktualnych zapisów uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego z 23 stycznia 2017 r. dotyczącej wprowadzenia na obszarze województwa małopolskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw; przychylili się też do zmian w uchwale z 21 marca 2021 r. w sprawie przyjęcia „Gminnego Programu Leczenia Niepłodności Zapłodnienia Pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa”, zapewniając środki na 2023 i 2024 rok.

Fot. RMK

Podczas sesji odbyła się dyskusja na temat aktualnej sytuacji w transporcie publicznym.

Radni podjęli też rezolucję w sprawie dopłat do ogrzewania. Przyjęli też uchwały kierunkowe w sprawie: podjęcia pilnych działań naprawczych związanych z komunikacją miejską w Krakowie oraz rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 52. Radni zadecydowali też, że w Krakowie powstanie użytek ekologiczny „Kamieniołom Libana”.

Podczas pierwszych czytań procedowali projekty uchwał w sprawie uchwalenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego obszaru: „Kapelanka”, „Kazimierza Wielkiego” oraz „Zakamycze”.

Radni odrzucili projekty uchwał w sprawie: wyrażenia zgody na utworzenie i przystąpienie przez Gminę Miejską Kraków do lokalnej organizacji turystycznej pod nazwą „Organizacja turystyczna Królewskiego Miasta Krakowa”; wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze przetargu ustnego nieograniczonego lokali mieszkalnych stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków, położonych w budynkach: przy ul. Kobierzyńskiej 67, Krasickiego 21 oraz Łobzowskiej 39B. Natomiast projekt uchwały kierunkowej do Prezydenta Miasta Krakowa w sprawie utworzenia parku XXL „Białe Morza” został zdjęty z porządku obrad.

Kolejna sesja Rady Miasta Krakowa odbędzie się 14 września.

 Podsumowanie obrad 93. sesji RMK

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2022-09-01
Data aktualizacji: 2022-09-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź