Ekologia rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Państwo Klimatyczni apelują: nie marnuj wody!

Prezentujemy trzeci spot z udziałem państwa Klimatycznych – trzypokoleniowej rodziny, która zwraca uwagę krakowian na zmianę codziennych przyzwyczajeń poprzez pozytywny wpływ na klimat i środowisko. Spot powstał w ramach miejskiej kampanii „Kraków w dobrym klimacie”.

Fot. materiały prasowe

Bohaterami spotów są państwo Klimatyczni – rodzina, z którą może utożsamić się każdy mieszkaniec Krakowa. Tworzą ją: tata – Grzesiek Klimatyczny, mama – Ola Klimatyczna, córka – Mania Klimatyczna, syn – Kuba Klimatyczny, babcia – Zosia Klimatyczna, dziadek – Emil Klimatyczny i pies – Borys the Dog.

Akcja każdego animowanego spotu rozgrywa się w jednym z krakowskich domów. Pierwszy film, dotyczący segregacji odpadów, przedstawiał codzienne rytuały rodziny, drugi traktował o wpływie każdego z nas na miejską zieleń. Trzeci skupia się na oszczędzaniu wody.

Aby dbać o klimat warto zastosować się do poniższych zasad:

  • zakręć kran, niech woda nie leci, gdy jej nie potrzebujesz
  • bierz prysznic zamiast kąpieli
  • wymień uszczelki w kranach, zakładaj perlatory
  • uważaj, jak podlewasz rośliny

W czasie trwającej kampanii powstaną łączniecztery spoty. Pierwszy, zaprezentowany w czerwcu, dotyczył segregacji odpadów (można go zobaczyćtutaj), opublikowany w lipcu – zieleni (jest dostępny tutaj).

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-08-31
Data aktualizacji: 2022-09-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź