Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Smocze śniadanie na dobry początek dnia

Zdrowe, smaczne, kolorowe, w wersji mięsnej lub wegetariańskiej – od 15 sierpnia w rzemieślniczej piekarni Handelek można zamawiać smocze śniadania, m.in. z pastrami, grillowanym serem haloumi, jajkiem, fasolą i liśćmi młodego szpinaku. Zestawy śniadaniowe dołączyły do smoczego chleba, który piekarnia wprowadziła do sprzedaży w czerwcu.

Fot. Handelek / materiały prasowe

Smocze smakołyki to autorskie projekty lokalnych firm gastronomicznych, stworzone w ramach miejskiej kampanii promocyjnej „Kraków Cię zasmoczy”. Wszystkie kulinarne nowinki – lody, ciastka, chleb, a teraz jeszcze zestaw śniadaniowy – formą, smakiem i kolorystyką nawiązują do legendy o Smoku Wawelskim. Powstały z okazji 50-lecia słynnej rzeźby autorstwa Bronisława Chromego, przedstawiającej legendarną bestię u stóp Wawelu.

Od połowy sierpnia rzemieślnicza piekarnia Handelek serwuje smocze śniadania w swoim bistro przy ul. Ślusarskiej 9. W wersji mięsnej na patelence dostaniemy gorącą białą fasolę w sosie z passaty i ognistej harissy, podgrzane plastry pastrami, klarowane masłem liście młodego szpinaku i grande finale – jajo poche oprószone pudrem z Handelkowego chleba. W wersji wegetariańskiej pastrami zastąpi grillowany ser halloumi.

Więcej o smoczych smakach tego lata przeczytasz tutaj.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-08-16
Data aktualizacji: 2022-08-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź