Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Już dziś II Nowohuckie Senioralia

Koncerty, aktywności sportowe, konkursy, badania i porady, degustacje, występy lokalnych grup wokalnych i recital Jacka Wójcickiego – to wybrane punkty programu II Nowohuckich Senioraliów. Plenerowa impreza na placu przed Nowohuckim Centrum Kultury rozpoczęły się dzisiaj o godz. 15.00 i potrwają do późnego wieczora.

Fot. Materiały organizatorów

Po sukcesie ubiegłorocznej, pierwszej edycji Nowohuckich Senioraliów, których pomysłodawczynią była radna Bogumiła Drabik, pora na drugą odsłonę wydarzenia przyciągającego seniorów nie tylko z Nowej Huty, ale też z innych części Krakowa.

II Nowohuckie Senioralia odbywają się dzisiaj, 21 sierpnia. Plenerowa impreza została zorganizowana przed Nowohuckim Centrum Kultury. W programie szereg atrakcyjnych propozycji.

Uczestnicy imprezy mogą bawić się w specjalnie zorganizowanych strefach zdrowia, aktywności i kultury. Planowane są konkursy z nagrodami, degustacje, prelekcje, występy lokalnych grup wokalnych i tanecznych, pokazy mody. Uczestnicy Senioraliów mogą skorzystać z nieodpłatnych badań, porad dietetyków i innych specjalistów. Na zakończenie wydarzenia odbędzie się recital Jacka Wójcickiego i potańcówka.

Nowohuckie Senioralia to inicjatywa przygotowana przede wszystkim z myślą o seniorach, ale w programie przedsięwzięcia znajdują się także propozycje dla całych rodzin. Będzie to więc wielkie, rodzinne święto, łączące pokolenia.

Szczegółowy pogram imprezy oraz dodatkowe informacje można znaleźć na profilu Krakowski Generator Społeczny, a także na specjalnej, senioralnej odsłonie strony miasta Kraków Dla Seniora.

Organizatorem wydarzenia jest miasto Kraków, partnerzy to: Nowohuckie Centrum Kultury, Fundacja ZIKO dla zdrowia, Teekanne, Stowarzyszenie MANKO Głos Seniora, Wodociągi Miasta Krakowa SA, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o.

Patroni medialni: TVP 3 Kraków, Radio Kraków, portal lovekrakow.pl, „Głos Seniora”, „Głos Tygodnik Nowohucki”.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Oliwia Stępień
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-08-12
Data aktualizacji: 2022-08-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź