Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

Zaplanuj długi weekend w Krakowie korzystając z naszych propozycji i baw się dobrze!

Fot. Łukasz Cioch – LCMedia.pl

Wakacyjne propozycje spędzania wolnego czasu aktualizowane są w zakładce Lato w mieście.


15. Noc Cracovia Sacra

Tradycyjnie wieczory i noce 14 i 15 sierpnia to czas, który krakowianie i goście spędzają w kościołach i klasztorach, biorąc udział w licznych koncertach i inicjatywach organizowanych przez miasto we współpracy z partnerami w ramach Nocy Cracovia Sacra. Motto tegorocznej, 15. edycji brzmi „Wokół krzyża” i nawiązuje do jubileuszowych obchodów krakowskich klasztorów.

Zabytkowe autobusy i tramwaje na ulicach Krakowa

W długi weekend na miłośników starych pojazdów komunikacji miejskiej będzie czekać sporo atrakcji. 15 sierpnia na ulicach Krakowa pojawią się specjalne linie tramwajowe, obsługiwane historycznym taborem MPK.

XX Festiwal Pierogów na Małym Rynku

To istny raj dla smakoszy, ale i fanów tej kultowej potrawy. Bohaterami imprezy będą pierogi wszelakie – od tych klasycznych, po sezonowe i te najbardziej fantazyjne. Festiwal potrwa do 15 sierpnia.

46. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej

Jak co roku w sierpniu na Rynku Głównym odbywają się Targi Sztuki Ludowej. To okazja zarówno do zakupu regionalnych produktów, jak też do spotkań z folklorem, tradycją i dziedzictwem. Targi potrwają do 21 sierpnia.


Długi weekend to czas, który można wykorzystać na spacer wśród drzew, odwiedziny ogrodu zoologicznego czy odpoczynek na kąpielisku. Dotarcie do tych miejsc ułatwią linie sezonowe i rekreacyjne. Rozkład jazdy na sobotę, niedzielę i poniedziałek tutaj.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-08-12
Data aktualizacji: 2022-08-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź