Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

Już w najbliższą sobotę, o godz. 18.00, Łaźnia Nowa zaprasza na spektakl „Śnieg”, na podstawie powieści Orhana Pamuka. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

Poeta Ka po kilkunastu latach pobytu na Zachodzie wraca do rodzinnego miasteczka Kars. Oficjalnym powodem przyjazdu jest pogrzeb matki. Nieoficjalnie prowadzi śledztwo dziennikarskie dotyczące rzekomych samobójstw młodych kobiet. Tuż po jego przybyciu rozpętuje się śnieżyca, która odcina Kars od reszty świata. Nadchodzi rewolucja. Miasteczko staje się miniaturą państwa, obnażając jego wewnętrzne problemy, mechanizmy i napięcia, a Ka zostaje wciągnięty w sieć intryg snutych przez walczących o władzę: wojskowych, nacjonalistów, fanatyków religijnych i terrorystów. Ścierające się siły mają wsparcie lokalnych mediów, które poprzez fake newsy kreują nowy obraz świata. W tle rozbrzmiewa spór o prawa kobiet.

Pokaz 13 sierpnia zostanie zaprezentowany z napisami w języku angielskim.

KONKURS

W związku z wydarzeniem mamy dla Was konkurs! Nagrodą jest podwójne zaproszenie. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: od którego roku Łaźnia Nowa należy do Trans Europe Halles? Odpowiedzi ślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 12 sierpnia, do godz. 8.00. W tytule dopiszcie ŁAŹNIA. Laureatów poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-08-10
Data aktualizacji: 2022-08-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź