Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Centrum Kultury Podgórza zaprasza na zajęcia w nowym sezonie

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Wbrew pozorom nie jest to jednak powód do zmartwień, bo – poza obowiązkowym powrotem do szkoły i pracy – można też wrócić do rozwijania swoich pasji, talentów i zainteresowań na zajęciach organizowanych w siedzibie głównej Centrum Kultury Podgórza przy ul. Sokolskiej 13.

Centrum Kultury Podgórza
Fot. Centrum Kultury Podgórza / materiały prasowe

– Każdego roku staramy się urozmaicać naszą ofertę zajęciową tak, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Nie inaczej jest i tym razem. Wśród propozycji na sezon 2022/2023 znajdą się zarówno te znane i lubiane jak i zupełnie nowe. Będzie można wybierać spośród zajęć muzycznych, tanecznych plastycznych i rękodzielniczych, a także teatralnych, edukacyjnych oraz rekreacyjnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich: od malucha po seniora, zarówno naszych stałych klientów, jak i tych krakowian, których nie mieliśmy jeszcze okazji u siebie gościć – mówi Anna Grabowska, dyrektor Centrum Kultury Podgórza.

Sprawdzone klasyki i spora garść nowości

Stałym punktem, którego nie mogło zabraknąć w ofercie jest Klub Rodziców, czyli cykl aktywności dla rodziców z dziećmi (w szczególności w wieku do trzech lat) oraz osób oczekujących na potomstwo, dofinansowywany przez Urząd Miasta Krakowa. W ramach Klubu Rodziców tradycyjnie będą organizowane spotkania ze specjalistami (położną, pediatra, logopedą, ratownikiem medycznym itp.), warsztaty podnoszące rodzicielskie kompetencje i umożliwiające wymianę doświadczeń, zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych (np. umuzykalniające, multisensoryczne), w których uczestniczą dzieci wraz z rodzicami/opiekunami, czy zajęcia rekreacyjne dla kobiet w ciąży (m.in. pilates, joga).

Warto również przypomnieć, że Karta Klubu Rodziców uprawnia do bezpłatnego udziału w zajęciach i wydarzeniach organizowanych w ramach dwunastu Klubów Rodziców działających w CKP – siedzibie głównej i wybranych filiach. Jest ona jednocześnie biletem wstępu na wspomniane zajęcia i wydarzenia. Kartę można kupić wyłącznie osobiście w siedzibie głównej Centrum Kultury Podgórza oraz we wszystkich podległych filiach, które prowadzą Kluby Rodziców.

W ofercie dla najmłodszych na nowy sezon znalazły się również: Plastyczna Kraina Zabaw, nauka gry na instrumentach, balet klasyczny i taniec towarzyski, zumba kids, robotyka, angielski dla maluchów. Nie zabrakło również indywidualnych zajęć logopedycznych oraz jogi dla dzieci z elementami gimnastyki. Nowością są zajęcia z języka hiszpańskiego, Smyki Muzyki (lekcje indywidualne) – zajęcia przygotowujące do nauki gry na instrumentach i lekcji wokalnych oraz studio piosenki wokalnej (zajęcia grupowe).

Starszym dzieciom i młodzieży CKP proponuje m.in.: warsztaty chemiczne, naukę języków obcych, warsztaty teatralne, Akademię Plastyczną, Studio Architektury Kreska. Zachęcamy również do nauki gry na instrumentach: pianinie, keyboardzie, skrzypcach, flecie, gitarze klasycznej i elektrycznej, perkusji oraz na ukulele. Będą również zajęcia ze street dance’u i tańca współczesnego. Wśród nowości dla tej grupy wiekowej znalazły się: ruchowe zajęcia kreatywne i gimnastyka usprawniająca oraz coś specjalnego dla miłośników gier komputerowych, czyli Minecraft Education (8-9 lat)!

Uczestnicy tych ostatnich zajęć przekonają się, że ich ulubiona gra może również pomagać im w nauce. Podczas lekcji będą m.in. poznawać podstawy blokowych języków programowania, dowiedzą się, czym są pętle i zapytania warunkowe i nauczą się tworzyć bloki komend. Dodatkowo, będą przechodzić skomplikowane labirynty oraz zaprogramują agenta w taki sposób, by mógł wchodzić w interakcje
z elementami świata.

CKP nie zapomina też o dorosłych i seniorach. W kategorii „zajęcia plastyczne i rękodzieło” znajdą m.in.: warsztaty koronki klockowej, warsztaty renowacji elementów drewnianych, warsztaty artystyczne Krystyny Drożdżowskiej, zajęcia z malarstwa i rysunku „Plamą i kreską”, warsztaty ceramiki artystycznej oraz warsztaty makramy i łapaczy snów.

Centrum zaprasza seniorów na warsztaty komputerowe, a dorosłych na warsztaty fotografii cyfrowej. Będą również kursy języków obcych, a także gry na instrumentach oraz śpiewu.

W nowości będzie obfitować kategoria „zajęcia rekreacyjne i taneczne” – poza organizowaną cyklicznie gimnastyką prozdrowotną dla seniorów, jogą oraz tańcami w kręgu, pojawią się tańce greckie, balet dla dorosłych oraz pogotowie taneczne dla par – idealne rozwiązanie w sytuacji, kiedy w przyspieszonym trybie trzeba opanować taneczne kroki przed studniówką, sylwestrem czy weselem.

Szczegółowe informacje i zapisy

Pełna oferta zajęć w siedzibie głównej Centrum Kultury Podgórza jest dostępna na stronie internetowej sokolska.ckpodgorza.pl. Na zajęcia można się zapisywać osobiście w placówce lub online. Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Punktu Informacyjnego CKP (tel. 12 656 36 70 wew. 30, 509 297 914, e-mail: edukacja@ckpodgorza.pl).

Kliknij i znajdź

CKP zachęca również do zapoznawania się z ofertą zajęć osiemnastu swoich filii. Linki znajdują się na stronie głównej ckpodgorza.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-08-10
Data aktualizacji: 2022-09-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź