Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Seniorze, pokaż swój talent!

Krakowscy seniorzy, którzy chcieliby zaprezentować swój talent literacki lub malarski, mogą przygotować prace i wziąć udział w zorganizowanych przez miasto konkursach. Do 1 września można przekazywać teksty wspomnieniowe w ramach konkursu „Lata osiemdziesiąte – tamte dni, tamte lata”,  a do 30 września zgłosić chęć udziału w konkursie malarskim.

Fot. pixabay.com

Konkursy skierowane do krakowian 60+ są realizowane przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia (w którym funkcjonuje Referat ds. Seniorów) oraz Annę Okońską-Walkowicz, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej.

„Lata osiemdziesiąte – tamte dni, tamte lata”

 − Lata 80. XX w. to schyłek epoki komunizmu i rodzenie się nowego porządku społecznego. To czas walki: Solidarność, strajki, stan wojenny i okrągły stół. To trudna codzienność: puste sklepy, kartki żywnościowe, talony na benzynę i kolejki po wszystko. To również młodość wielu z nas: nauka, pierwsza miłość, spacery pod gwiazdami, rodzina i troska o dzieci. Każdego z nas lata 80. spotkały na innym etapie życia. Dla jednych było to czas walki, dla innych wchodzenie w dojrzałość. Ocalmy od zapomnienia tamte dni, podzielmy się nimi ze sobą i z kolejnymi pokoleniami czytamy w regulaminie konkursu „Lata osiemdziesiąte – tamte dni, tamte lata”.

Do konkursu krakowscy seniorzy mogą zgłaszać nigdzie niepublikowane i nienagradzane wcześniej teksty wspomnieniowe, w których dzielą się wspomnieniami z lat 80. XX w. Tekst o maksymalnej objętości czterech stron maszynopisu (18 000 znaków ze spacjami, czcionka Times New Roman, wielkość 12 pkt) należy przesłać do 1 września. Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć tutaj.

„Sercem i pędzlem”

Prace rysunkowe i malarskie, wykonane na papierze (maksymalny format: 45 cm x 45 cm), dowolną techniką i na dowolny temat mogą przygotować krakowscy seniorzy w ramach drugiej edycji konkursu malarskiego „Sercem i pędzlem”. Udział w konkursie należy zgłosić do 30 września,  a same prace dostarczyć w dniach 1–10 października. Więcej informacji można znaleźć pod tym linkiem.

Przypominamy, że informacje o różnorodnych działaniach miasta realizowanych z myślą o krakowskich seniorach można śledzić na stronie internetowej dlaseniora.krakow.pl

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-08-05
Data aktualizacji: 2022-08-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź