Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekend w Krakowie - sprawdź, co się będzie działo!

Przejazd historycznym tramwajem, wystawa, koncert, trening? Skorzystaj z naszych propozycji i zaplanuj swoją niedzielę w Krakowie!

Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl

Wakacyjne propozycje spędzania wolnego czasu aktualizowane są w zakładce Lato w mieście.


Trenuj w Krakowie! Bezpłatne zajęcia

W pierwszy weekend sierpnia czekają nas aż cztery rodzaje bezpłatnych zajęć w ramach tegorocznej edycji prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie projektu „Trenuj w Krakowie!”, który wpisuje się w miejską kampanię „Kraków w formie”. Dziś trening ogólnorozwojowy dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Dzieciaki na start!”.

Krakowska Linia Muzealna w niedzielę, 7 sierpnia

Ring to wagon, który kursował w Gdańsku do lat 60. XX wieku. Do Krakowa trafił w latach 80. XX wieku, gdzie miał być jednym z eksponatów dużego muzeum komunikacji, którego budowę zaplanowano w Krakowie. Rozkład jazdy linii nr 0 tutaj.

„Średniowiecze da się lubić”

Krakowskie legendy, turnieje rycerskie, pokazy krakowskich rzemiosł połączone z warsztatami, koncerty muzyki średniowiecznej, gry terenowe, a do tego wykłady przybliżające fascynującą historię średniowiecznego Krakowa − kolejny raz w okresie wakacji Muzeum Krakowa zaprasza na szereg inicjatyw zorganizowanych pod hasłem „Średniowiecze da się lubić”. Dziś o godz. 12.00 odbędzie się wykład Andrzeja Szoki „Hagiosoritissa i miliaresion. Średniowieczny Kraków a bizantyjski wschód - ślady wzajemnych kontaktów?".

Sierpień w MuFo

Dziś, godz. 12.00, Oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie „Zobacz: Brytania. Brytyjska fotografia dokumentalna od lat 60. XX wieku”.

15. edycja Letniego Festiwalu Muzycznego „Wawel o zmierzchu”

Do 14 sierpnia potrwa tegoroczny Letni Festiwal Muzyczny „Wawel o zmierzchu”. To jedyny organizowany na tak szeroką skalę plenerowy festiwal muzyczny w Krakowie, dla którego miejscem koncertów są zamkowe dziedzińce.

  • dziś, godz. 20.00 Dziedziniec Batorego

Romantyzm – projekt niedokończony: artsemble: Agnieszka Bugla-Bylica – skrzypce I, Krzysztof Katana – skrzypce II, Damian Kułakowski – altówka, Krzysztof Sadłowski – wiolonczela, Krzysztof Książek – fortepian. W programie: Fryderyk Chopin – mazurki na fortepian solo, Karol Szymanowski – II kwartet smyczkowy „góralski”, Juliusz Zarębski – Kwintet fortepianowy g-moll.

Musica Divina

Jak mówią o nim organizatorzy: to festiwal, który dotyka sacrum. Musica Divina, choć to impreza stosunkowo młoda, ma już wiernych odbiorców. Impreza jest częściowo finansowana społecznie. Więcej tutaj.

  • dziś, godz. 20.30: Alamire Lamentatio De Orto | Tallis | White | Lassus.

Podgórskie Letnie Koncerty 2022

Najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej i sakralnej – m.in. w aranżacjach na głosy solowe, fortepian i obój – oraz arcydzieła muzyki organowej. A wszystko to w wyjątkowych wnętrzach zabytkowego Sanktuarium pw. św. Józefa przy Rynku Podgórskim. Centrum Kultury Podgórza zaprasza na tegoroczną edycję Podgórskich Letnich Koncertów, które są organizowane w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 16.00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.Drugą część letniego festiwalu otworzy koncert „Sacris Solemniis”, podczas którego Natalia Hydz (sopran), Martyna Dwojak (mezzosopran) oraz Oksana Drewicka (organy) wykonają najpiękniejsze arie i pieśni maryjne.

Spotkanie pamięci ofiar obozu KL Plaszow

Dziś odbędzie się spotkanie „Pamięć/Zachor”, upamiętniające więźniów niemieckiego nazistowskiego obozu KL Plaszow w Krakowie. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.30, na terenie byłego obozu, przy Szarym Domu, przy ul. Jerozolimskiej 3.


Wizyta w zoo, a może spacer wokół kopca Kościuszki lub po Ojcowskim Parku Narodowym? Przez cały weekend dotarcie do tych miejsc ułatwiają linie sezonowe i rekreacyjne. Natomiast nie kursują dodatkowe autobusy nad Bagry, do Przylasku Rusieckiego i Kryspinowa.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-08-05
Data aktualizacji: 2022-08-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź