Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Przywrócenie postoju dorożek na Rynku Głównym

W związku z brakiem zagrożeń meteorologicznych, związanych z wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk pogodowych, dotyczących upału (II i III stopnia) na terenie województwa małopolskiego, od 6 sierpnia przywrócony został postój dorożek na Rynku Głównym według ustalonych zasad.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Jednocześnie przypominamy o konieczności obserwowania na bieżąco ostrzeżeń i komunikatów meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowego Instytutu Badawczego i dostosowywania sposobu realizacji umowy do bieżących prognoz i ostrzeżeń udostępnianych przez IMGW na stronach: www.imgw.pl.

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Spraw Administracyjnych UMK:

  • telefonicznie: 12 616 92 48, 12 616 92 58
  • osobiście: Referat Handlu i Usług, al. Powstania Warszawskiego 10, pokój 813.

Informujemy ponadto, że dorożkarze mają obowiązek zapewnić koniom należytą ochronę przed nadmiernym obciążeniem, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi itp., ze szczególnym uwzględnieniem przepisów ustawy o ochronie zwierząt – nie wystawiać koni na działanie warunków atmosferycznych, które zagrażają ich zdrowiu lub życiu, a w szczególności:

  • chronić konie przed słońcem i skutkami upału, tj. m.in. dodatkowo/regularnie poić konie i/lub korzystać z wyznaczonych zacienionych postojów zastępczych dla pojazdów zaprzęgowych
  • obserwować na bieżąco ostrzeżenia i komunikaty meteorologiczne Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej i dostosowywać sposób realizacji umowy do bieżących prognoz i ostrzeżeń udostępnianych przez IMGW.
pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-08-03
Data aktualizacji: 2022-08-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź