Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Sierpniowe atrakcje dla każdego na Zgody 7

Jak najlepiej poznać miasto i jego atrakcje? Przez wspólną zabawę! Wakacje trwają w najlepsze, sprawdź, co ciekawego w Nowej Hucie na Zgody 7.

Fot. Materiały organizatorów

Literackie guilty pleasure na leżakach? W każdy sierpniowy czwartek o godz. 18.00 będą miały miejsce spotkania, podczas których uczestnicy porozmawiają o książkach. A wszystko to w letnim, wakacyjnym klimacie! Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu dla dorosłych – Parawany książek: wakacyjny przegląd literatury.

Z kolei w środę, 17 sierpnia o godz. 17.00 podczas warsztatów polsko-ukraińskich uczestnicy „wybiorą się” na Madagaskar. Kilka dni później, 20 sierpnia o godz. 10.00 mali miłośnicy (dzieci w wieku od 5 do 12 lat wraz z opiekunem) cyklu Literackie Ręko-Czyny mogą wziąć udział w spotkaniu Plecaki na wakacyjne skarby.

Muzyka przenika cały świat i jest nieodzownym elementem międzyludzkich relacji. Dzieje się tak dlatego, że niesie ze sobą emocje, utrwala wspomnienia, skłania do zabawy i pozwala się zrelaksować. W ramach projektu Głowa pełna kultury odbędą się warsztaty, których organizatorem jest Kids in Kraków. To muzyczne wydarzenie przeznaczone dla dzieci w wieku do 12 lat będzie miało miejsce 21 i 28 sierpnia, zawsze o godz. 11.00 w plenerze przy punkcie InfoKraków Zgody 7. Program wydarzeń dostępny na www.kidsinkrakow.pl. Wejściówki na warsztaty będą dostępne na kbfbilety.krakow.pl.

29 sierpnia o godz. 17.00 odbędą się zajęcia z cyklu Zgodowe krafty. Tym razem będzie możliwość wspólnego wykonania breloków z wykorzystaniem ciekawej techniki makramy. Wszystkie dostępne materiały będą pochodzić z recyklingu. Zajęcia przeznaczone są dla osób dorosłych.

Na sam koniec wakacyjnych atrakcji zostały przygotowane dwie niespodzianki. W sobotę, 27 sierpnia o godz. 10.00 odbędzie się Pożegnanie lata z Puciem, czyli spotkanie polsko-ukraińskie z autorką Martą Galewską-Kustrą. Pretekstem do wydarzenia jest ukraińskie wydanie książek. Będzie okazja do rozmowy z autorką o fenomenie małego chłopca o imieniu Pucio. Będzie można także dowiedzieć się, jak wspierać rozwój mowy oraz na co warto zwracać uwagę przy dwujęzyczności dziecka. Po spotkaniu książkę będzie można kupić w specjalnej cenie. We wtorek, 30 sierpnia o godz. 18.00 odbędzie się natomiast spotkanie z Radkiem Rakiem, laureatem Nagrody Literackiej Nike 2020 – wizyta będzie poświęcona jego najnowszej książce „Agla”.

Wstęp jest wolny. Obowiązują zapisy: cafe@nowaksiegarnia.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-08-02
Data aktualizacji: 2022-08-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź