Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Jak żyją mieszkańcy krakowskich domów pomocy społecznej?

W ostatnich kilku latach krakowskie domy pomocy społecznej przeszył ogromne zmiany, zarówno w sensie technicznym (remonty, termomodernizacja), jak i w obszarach proponowanych aktywności dla ich mieszkańców. Celem zmian jest, aby ich życie było jak najbardziej pełnie i aktywne. Jak mieszkańcy takich domów spędzają swój czas? Jak wygląda ich dzień? To wszystko będzie można zobaczyć w ciągu najbliższego miesiąca w filmach przedstawiających nasze placówki.

Fot. telewizja.krakow.pl

Na terenie Krakowa funkcjonują domy pomocy społecznej dla osób w podeszłym wieku oraz przewlekle somatyczne chorych. Łączenie domy te zapewniają ponad 1000 miejsc. Kierowane do nich są osoby wymagające całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności, niemogące samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu, którym nie można zapewnić niezbędnej pomocy w formie usług opiekuńczych.

W ostatnim czasie poprawiono infrastrukturę, przeprowadzono remonty, termomodernizację. Nastąpiła również poprawa jakości świadczonych usług. Organizowane są pikniki, spotkania i warsztaty. Organizowane są Dzienne Ośrodki Wsparcia Dla Seniorów. Planowane jest uruchomienie usług opiekuńczych na rzecz mieszkańców miasta w ich domach.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-08-01
Data aktualizacji: 2022-08-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź