Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Prace na ul. Fortecznej wkroczyły w kolejną fazę

Rozbudowa fragmentu ul. Fortecznej przebiega zgodnie z harmonogramem – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa. 17 sierpnia wprowadzone zostały kolejne zmiany w organizacji ruchu – prace objęły odcinek od budynku nr 22 do skrzyżowania z ul. Zawiszy.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

W ramach drugiego etapu robót fragment ul. Fortecznej, od budynku nr 22 do skrzyżowania z ul. Zawiszy zostały zamknięty dla ruchu. Dla pojazdów zostały wyznaczone objazdy ul. Doktora Judyma i Zakopiańską. Zachowany został dojazd do posesji. Pojawiły się zmiany w kursowaniu linii autobusowej nr 121 – szczegóły na stronie internetowej Zarządu Transportu Publicznego.

Ulica Forteczna zostanie rozbudowana na odcinku od ul. Zakopiańskiej do ul. Zawiszy – nowa infrastruktura podziemna, chodniki, nawierzchnia jezdni oraz oświetlenie. Zmieni się także skrzyżowanie ul. Fortecznej z ul. Zawiszy. Przebudowane zostało już włączenie ul. Fortecznej w ul. Zakopiańską.

Zakończenie inwestycji planowane jest w połowie marca 2023 r., a jej koszt to ok. 6,3 mln zł (umowa jest realizowana wspólnie z Wodociągami Miasta Krakowa).

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-08-01
Data aktualizacji: 2022-08-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź