Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Szkolne święto piłki ręcznej w Krakowie

Zbliża się jesienny Międzyszkolny Turniej Piłki Ręcznej w Krakowie. Wydarzenie skierowane jest do chłopców i dziewcząt z klas szóstych szkół podstawowych. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych.

Międzyszkolny Turniej Piłki Ręcznej
Fot. materiały prasowe

Turniej odbędzie się w dniach: 24 września, 8 października oraz 22 października w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 91 w Krakowie.

Do rozgrywek mogą przystąpić krakowskie szkoły podstawowe. Aby zgłosić drużynę szkolną, należy wysłać wiadomość zawierającą nazwę szkoły oraz liczbę zawodników/czek na adres e-mail: dyna@zprp.org.pl. W odpowiedzi zakwalifikowana szkoła otrzyma wiadomość z dalszą procedurą, m.in. formularz zgłoszenia. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 września.

Dla najlepszych drużyn szkolnych przewidziano nagrody sygnowane logotypem Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn, a także wiele nagród niespodzianek, w tym dla najmłodszych uczestników gier i zabaw z piłką ręczną.

Popularyzacja dyscypliny piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej to jeden z celów Turnieju. Dodatkowo wydarzenie organizowane jest pod egidą zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej, w których Kraków jest miastem-gospodarzem. Od 12 stycznia 2023 r. roku będziemy kibicować podczas największej imprezy w dziejach polskiej piłki ręcznej.

Organizatorami szkolnego turnieju są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Małopolski Związek Piłki Ręcznej.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-08-01
Data aktualizacji: 2022-08-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź