Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Sercem i pędzlem” – konkurs malarski dla seniorów

Prace rysunkowe i malarskie, wykonane na papierze, dowolną techniką i na dowolny temat – krakowscy seniorzy zainteresowani aktywnością artystyczną mogą przygotować obrazy do drugiej edycji konkursu malarskiego „Sercem i pędzlem”.

Fot. pixabay.com

To druga edycja inicjatywy przygotowanej i realizowanej przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia (w którym funkcjonuje Referat ds. Seniorów) oraz Annę Okońską-Walkowicz, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej.

Organizatorzy zachęcają do przygotowania prac rysunkowych i malarskich na papierze, dowolną techniką i na dowolny temat z oprawą passe-partout. Jeden autor może dostarczyć maksymalnie dwa obrazy. Prace malowane na blejtramach i obrazy oprawione w ramy nie będą przyjmowane. Maksymalne wymiary obrazu z passe-partout to 45 cm x 45 cm.

Udział w konkursie można zgłosić tylko do 30 września na adres: sercem.i.pedzlem@gmail.com. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 508 688 474. Obrazy w dniach 1-10 października należy dostarczyć do Urzędu Miasta Krakowa (Referat ds. Seniorów, ul. Dekerta 24, segment B, pok. 11) lub przekazać koordynatorom Krakowskich Centrów Aktywności Seniorów. Na odwrocie każdej pracy należy umieścić metryczkę z imieniem i nazwiskiem autora, tytułem obrazu oraz numerem telefonu. Autorzy wraz z pracami składają też pisemną zgodę na publikację pracy, nazwiska i wizerunku.

Dokumenty do pobrania:

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 14 grudnia w Centrum Kongresowym ICE Kraków podczas Koncertu dla Seniorów. Konkursowe prace zostaną zaprezentowane podczas wystaw, mających miejsce w głównej siedzibie Urzędu Miasta Krakowa (plac Wszystkich Świętych 3-4), w Willi Decjusza oraz w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Dodajmy, że to już kolejny artystyczny konkurs dla krakowian 60+. Do 1 września można przekazywać teksty do konkursu literackiego zorganizowanego pod hasłem „Lata 80. – tamte dni, tamte lata”− dodatkowe informacje tutaj.


plakat konkursu malarskiego

pokaż metkę
Osoba publikująca: Oliwia Stępień
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-07-21
Data aktualizacji: 2022-09-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź