Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Nowe spojrzenie na Nową Hutę – „sFOTOhutowani”

11 lipca ruszył konkurs fotograficzny organizowany przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, którego celem jest pokazanie krakowianom teraźniejszego oblicza Nowej Huty – jej architektury, krajobrazów, codziennego życia w tej części Krakowa i jej nieznanych zakątków. Organizatorzy pragną pokazać Nową Hutę w sposób inny niż prezentują to przewodniki turystyczne. Wernisaż zwycięskich zdjęć odbędzie się pod patronatem serwisu krakow.pl.

Fot. pixabay.com

Tematyka zdjęć zgłaszanych do konkursu jest szeroka – może być to nowohucka codzienność, miejsca sąsiedzkich spotkań, droga do pracy, zabytki czy krajobrazy Nowej Huty, ale także portrety samych nowohucian.

Jednocześnie z myślą o wszystkich, którzy nie wiedzą jak obsługiwać aparat fotograficzny lub chcą udoskonalić umiejętności związane z robieniem zdjęć, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta we współpracy z Tomaszem Rollauerem (Visit Nowa Huta) przygotował cykl specjalistycznych warsztatów fotograficznych, podczas których uczestnicy mogą dowiedzieć się o zasadach działania aparatu, dobierania obiektywu, tworzenia portretów, zasad robienia zdjęć w plenerze oraz tego, jak robić dobrej jakości zdjęcia smartfonem. W warsztatach mogą wziąć udział nastolatkowie (za zgodą rodziców) oraz osoby dorosłe.

Konkurs trwa do 18 września i mogą wziąć w nim udział wyłącznie osoby pełnoletnie. Wernisaż wybranych przez komisję konkursową zdjęć odbędzie się 14 października w Klubie Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (osiedle Bohaterów Września 26). Wystawę złożoną z wyróżnionych prac będzie można zwiedzać do 31 października.

Wszystkie informacje dotyczące zapisów na warsztaty oraz zgłoszenia swoich zdjęć do konkursu znajdują się na stronie internetowej krakownh.pl.


konkurs fotograficzny

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-07-20
Data aktualizacji: 2022-08-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź