Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Do końca roku zostanie wymienionych 40 wiat przystankowych

Trwa wymiana kolejnych wiat przystankowych w ciągu ul. Wielickiej. Zostały już wymienione wiaty na przystanku „Cmentarz Podgórski” w dwie strony oraz przystanku „Kabel” w kierunku „Podgórza SKA”. Docelowo na przystanku „Kabel” w kierunku Kurdwanowa oraz Nowego Bieżanowa powstanie wiata przystankowa, jest ona przewidziana w ramach poszerzenia peronu przystankowego przez dewelopera – informuje Zarząd Transportu Publicznego.

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Nowe wiaty przystankowe z ekologicznym dachem z rozchodnikami postawiono na przystankach: „Prokocim Szpital”, „Prokocim” oraz „Wlotowa”. Ich zadaniem jest wzbogacenie ekosystemu miasta poprzez wychwytywanie drobnych pyłów, gromadzenie deszczówki oraz produkcję tlenu. Latem, dzięki takiej wiacie temperatura pod dachem może spaść nawet o kilka stopni Celsjusza.

Wzdłuż ul. Wielickiej do wymiany pozostał jeszcze przystanek „Bieżanowska” w kierunku „Kabla”, który planowany jest do wymiany w przyszłym roku, oraz przystanek „Wlotowa” w kierunku „Kabla”, na którym aktualnie prowadzona jest wymiana.

Do końca roku wymienionych będzie jeszcze kolejnych 40 wiat tramwajowych i autobusowych.

pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-07-20
Data aktualizacji: 2022-08-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź