Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków wyróżniony! Wyprzedził Madryt, Wiedeń i Edynburg

Pobyt w Krakowie to doskonały pomysł na wakacyjny wypoczynek! Tym razem są w tym zgodni czytelnicy amerykańskiego magazynu „Travel + Leisure”. Stolica Małopolski znalazła się na 9. miejscu w rankingu miast, które warto odwiedzić w Europie. Wyprzedziliśmy m.in. Madryt, Wiedeń i Edynburg.

Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl

Wielowiekowa historia, unikatowe wydarzenia kulturalne, wyśmienita kuchnia i atmosfera! To wyróżnia najlepsze europejskie metropolie, do których odwiedzenia zachęca amerykański magazyn „Travel + Leisure”. Co roku magazyn prosi czytelników o udział w ankiecie World's Best Awards T+L i wypowiedzenie się na temat najciekawszych wakacyjnych destynacji. Ocena opiera się o ogólne wrażenia z pobytu w danym miejscu, biorąc pod uwagę w szczególności atrakcje, zabytki, kuchnię, kulturę i gościnność.

Na liście najpiękniejszych miast w Europie, Kraków znalazł się na 9. miejscu. Zwycięzcą zestawienia została Florencja, która jest od trzech lat na czele rankingu.

W zestawieniu czytelników Travel + Leisure”, Kraków wyprzedził m.in. Madryt, Wiedeń, Edynburg czy Salzburg.

Ranking jest dostępny tutaj.


Kraków to również jedno z trzech polskich miast, do odwiedzenia których zachęca „The Guardian”. Zdaniem brytyjskiego dziennika, wakacje w Polsce to również wsparcie kraju, który jest tak bardzo zaangażowany w niesienie pomocy Ukrainie. Więcej przeczytasz tutaj.

pokaż metkę
Autor: Patrycja Piekoszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-07-15
Data aktualizacji: 2022-07-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź