Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wakacje w Muzeum Inżynierii i Techniki oraz w Ogrodzie Doświadczeń

Muzeum Inżynierii i Techniki serdecznie zaprasza miłośników kreatywnych zabaw i obcowania z naturą nie tylko do zajezdni przy ul. św. Wawrzyńca, ale także do Ogrodu Doświadczeń przy al. Pokoju 68. Specjalnie przygotowany na letnie miesiące program oraz wakacyjna oferta zajęć sprawi, że nikt nie będzie się nudził. 

Fot. Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie

Zajezdnia Św. Wawrzyńca

  • 20 sierpnia, godz. 14.00 Budujemy lampę naftową

Poznamy ciekawe historie związane z wynalezieniem lampy naftowej Poznamy ciekawe historie związane z wynalezieniem lampy naftowej, a następnie spróbujemy samodzielnie ją zbudować.

  • 27 sierpnia, godz. 12.00 Wakacyjna gra miejska 

Możliwość wyboru jednego z dwóch tematów: Gazownictwo lub Ekologia. Każdy z uczestników otrzyma pakiet do gry. Wygrywa ten, kto pierwszy stawi się na mecie. Gra odbywa się w czteroosobowych zespołach.

Ogród Doświadczeń im. St. Lema

  • 16 i 17 sierpnia, godz. 15.00 Detektywi pogody — Chmury i zjawiska pogodowe 

Obserwując chmury, można prognozować czy w najbliższej przyszłości będzie padał deszcz. Niskie, rozległe, szare chmury zwiastują długotrwałą mżawkę. Chmury kłębiaste zazwyczaj nie dają opadów i najczęściej oznaczają dobrą pogodę. Zapraszamy na zajęcia, na których dowiemy się, które chmury zwiastują burze i skąd biorą się gwałtowne zjawiska pogodowe takie jak trąby powietrzne.

  • 18 i 19 sierpnia, godz. 15.00 Detektywi pogody — Poziom mórz i oceanów a topnienie lodu morskiego  

Ostatnie badania pokazują, że lód morski Arktyki topi się szybciej, niż oczekiwano. Arktyczny lód topnieje, co powoduje napływ słodkiej wody do wody morskiej, która staje się mniej zasolona i przez to mniej gęsta. Dodatkowo temperatura wód na całym świecie podnosi się, przez co podnosi się poziom mórz i oceanów. Przykładowo już teraz na wyspach leżących na Pacyfiku, są państwa, które są zagrożone zalaniem przez otaczające je wody Oceanu Spokojnego. Wzrost poziomu mórz i oceanów, na skutek ocieplenia klimatu, w przyszłości doprowadzi do tego, że wiele miejsc zniknie pod wodą.

  • 21, 22, 23, 24 i 25 sierpnia, godz. 15.00 Poznajemy kosmiczne wynalazki – Solar Orbiter – co to jest?  

Wykonamy model Układu Słonecznego, aby lepiej zrozumieć skalę odległości planet oraz dowiemy się jak wyznaczyć godzinę za pomocą modelu zegara słonecznego.

Obowiązują zniżki w ramach:

  • Krakowskiej Karty Rodzinnej
  • Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
  • Karty Krakowskiej

Odpowiedni dokument uprawniający do zniżki należy okazać przy zakupie biletu w kasie.

Prosimy o dokonanie wcześniejszej rezerwacji. Zgłoszenia przyjmowane są od wtorku do soboty w godzinach od 10.00-18.00 telefonicznie - 12 428 66 00 wew. 11 lub mailowo: rezerwacja@mit.krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-06-29
Data aktualizacji: 2022-08-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź