Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

W krakowskim schronisku powstaje nowy pawilon dla kotów

Trwa modernizacja krakowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Przy ul. Rybnej powstaje nowy pawilon dla kotów. Wykonawcą zadania jest firma „ATB” Przedsiębiorstwo Budowlano Inżynieryjne Tomasz Adamczyk.

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich

Miasto od kilku lat sukcesywnie przebudowuje schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ul. Rybnej. Kilka lat temu zmodernizowana została kotłownia oraz wybudowany budynek rekonwalescencji dla zwierząt. W 2017 roku uzyskano pozwolenie na budowę dla przebudowy kolejnych pawilonów. W 2021 roku zakończyła się budowa nowego pawilonu dla psów, a w zeszłym roku wybrano w przetargu wykonawcę kolejnego etapu modernizacji schroniska. Jego zadaniem jest budowa nowego pawilonu dla kotów.

Nim jednak wykonawca przystąpił do robót budowlanych, konieczne było opracowanie projektu wykonawczego, na podstawie wydanego w 2017 roku pozwolenia na budowę. Tę fazę wykonano zimą, a od wiosny tego roku rozpoczęły się prace w terenie. Najpierw wyburzony został stary budynek. Następnie rozpoczęła się budowa fundamentów – powstał spory wykop, który był przygotowywany do dalszych prac. Obecnie wykonawca układa kolejne warstwy masy betonowej. Po zakończeniu tego etapu prac, rozpocznie się stawianie ścian. Realizacja zadania zakończy się w przyszłym roku. Wartość kontraktu to nieco ponad 4,2 mln zł.

 

Nowy pawilon będzie budynkiem parterowym, niepodpiwniczonym, znajdzie się tam pomieszczenie kwarantanny. Zostanie połączony z istniejącymi obiektami za pomocą dwóch ciągów komunikacyjnych. Po wybudowaniu sektor dla kotów będzie miał ok. 700 m kw. powierzchni. W ramach zadania zostaną przebudowane i wybudowane od nowa instalacje wewnętrzne i zewnętrzne. Inwestycja jest realizowana we współpracy z Krakowskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, która jest operatorem schroniska.

pokaż metkę
Autor: Jan Machowski
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-06-27
Data aktualizacji: 2022-06-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź