Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo

Wianki, 31. Festiwal Kultury Żydowskiej, smoczy spacer, koncert w Ogrodzie Botanicznym – trwa pierwszy weekend wakacji. Sprawdź nasze propozycje kulturalne i baw się dobrze!

Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl

Rozpoczynają się wakacje. Zapraszamy do śledzenia aktualności w specjalnej zakładce – Lato w mieście.

31. Festiwal Kultury Żydowskiej

Trwa 31. edycja jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych naszego miasta – Festiwal Kultury Żydowskiej. Przez 10 kolejnych dni krakowski Kazimierz wypełni się współczesną kulturą żydowską z Polski, Izraela i całej diaspory. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji będzie woda. Poznacie rytualne i religijne funkcje i znaczenia wody, jej symbolikę, a z drugiej strony – jej bardzo praktyczne zastosowania, jak też kwestie klimatyczne.

Zabytkowe tramwaje na linii nr 15

W niedzielę, 26 czerwca, na krakowskie ulice znów wyjadą zabytkowe tramwaje w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej. Będą kursować na linii nr 0, a także specjalnie uruchomionej w tym dniu linii nr 15 na trasie „Pleszów” – „Cichy Kącik”.

Wyjątkowy koncert w Ogrodzie Botanicznym UJ

„Noc Kupały – w poszukiwaniu kwiatu paproci” – to tytuł koncertu, który już 26 czerwca odbędzie się na plenerowej scenie w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W podróż do krainy muzyki folkowej, inspirowanej twórczością dawnych Slowian, zabiorą nas trzy zespoły: Percival, Żywiołak i Żmij.

Sąsiedzkie śpiewanie w Teatrze Ludowym

26 czerwca o godz. 16.30 Teatr Ludowy zaprasza wszystkich mieszkańców Krakowa na międzypokoleniowe i międzynarodowe spotkanie towarzyskie. Przy stole zastawionym potrawami polsko-ukraińskimi uczestnicy wydarzenia zaśpiewają piosenki bliskie zarówno Polakom, jak i Ukraińcom.

Na bulwarze Czerwieńskim trwa Jarmark Świętojański

Do 26 czerwca można wziąć udział w Jarmarku Świętojańskim, w tym roku zorganizowanym w całości przez IMAGO Centrum Sztuki Ludowej Sp. z o.o. Tegoroczna odsłona wydarzenia na bulwarze Czerwieńskim koncentruje się na promocji twórców rzemiosła tradycyjnego i umożliwieniu im sprzedaży swoich wyrobów. Prezentacji wyrobów towarzyszy program kulturalny.


Przypominamy, że od soboty, 25 czerwca, obowiązują zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Wzmocnione zostały również linie rekreacyjne i sezonowe. Więcej tutaj.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-06-24
Data aktualizacji: 2022-06-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź