Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Piknik w morskim klimacie w Podgórzu

Warsztaty tworzenia pirackich molekularnych lizaków, robienie papug i łódek z kolorowych sznurków, dekorowanie skrzynek na „skarby” oraz malowanie piaskiem. A do tego fotobudka, wata cukrowa, występy szczudlarzy, malowanie buzi i inne animacje dla całych rodzin. Centrum Kultury Podgórza w ramach Krakowskiego Archipelagu Kultury zaprasza na piknik rodzinny. Wydarzenie odbędzie się już dziś, w sobotę, 25 czerwca, w godz. 11.00-14.00 na plantach im. Floriana Nowackiego. Wstęp wolny.

Malowanie twarzy
Fot. pixabay.com

Lato nieodłącznie kojarzy się z wakacjami, a te z morzem, dlatego też podczas pikniku Krakowskiego Archipelagu Kultury nie zabraknie atrakcji z morskim akcentem. W programie imprezy znalazły się m.in. warsztaty tworzenia pirackich molekularnych lizaków oraz wspólnego zdobienia skrzynek na „skarby”. Na pikniku pojawią się też piraci-szczudlarze. W planie imprezy są również warsztaty robienia papug i łódek z kolorowych sznurków oraz malowanie piaskiem morskich obrazów.

Wśród piknikowych aktywności znalazł się również cały pakiet zajęć artystycznych: warsztaty ceramiki (toczenie na kole), warsztaty „Kolory świata – wierszyki do rysowania” (czytanie wierszy dla dzieci), czy warsztaty „Książeczka o sobie” – ich uczestnicy będą tworzyć indywidualny projekt, poprzez który, za pomocą grafiki i słowa, opowiedzą kim są. Ciekawą propozycją będą też warsztaty „Namiot czterech kultur”, warsztaty malowania spersonalizowanych przypinek oraz magnesów na lodówkę, a także wspólne układanie puzzli, zabawy z mapą średniowiecznego Krakowa, czy możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia retro w monidle albo zabawnej fotografii w fotobudce. Nie zabraknie też waty cukrowej oraz malowania twarzy, puszczania wielkich baniek mydlanych oraz zabaw z chustą Klanzy.

Wydarzenie jest organizowane w ramach tegorocznej, drugiej edycji Programu Edukacji Kulturowej dla Miasta Krakowa – Krakowski Archipelag Kultury, odbywającej się pod hasłem „Kurs na wielokulturowość”. Piknik przygotowuje CKP wraz z uczestnikami programu – animatorami. Celem imprezy jest integracja rodzin mieszkających w Krakowie oraz promowanie inicjatyw o charakterze edukacyjno-kulturowym, realizowanych w ramach konkursu projektów (kluczowego elementu Krakowskiego Archipelagu Kultury).

Krakowski Archipelag Kultury to propozycja mająca na celu nie tylko podnoszenie kompetencji kadr kultury, ale także tworzenie przestrzeni do nawiązania współpracy międzyorganizacyjnej i integracji edukatorów i animatorów kultury. Do udziału w programie zapraszane są osoby zaangażowane w działania krakowskich miejskich instytucji kultury, młodzieżowych domów kultury, organizacji pozarządowych, szkół i świetlic środowiskowych.

Projekt jest realizowany przez CKP, dzięki wsparciu finansowemu Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.

Więcej informacji o programie oraz aktywnościach realizowanych w ramach jego tegorocznej edycji można znaleźć na stronie internetowej ckpodgorza.pl.

Krakowski Archipelag Kulutry

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-06-21
Data aktualizacji: 2022-06-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź