Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Przekaż dane do „Lustra czynszowego”

Właściciele i zarządcy nieruchomości do 31 lipca powinni przedstawić Gminie Miejskiej Kraków dane dotyczące czynszów w lokalach mieszkalnych za pierwsze półrocze 2022 r.

Fot. pixabay.com

Zarządcy nieruchomości mają obowiązek przedstawienia danych dotyczących czynszów lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na obszarze gminy Kraków lub jej części.

Dotyczy to w szczególności wysokości czynszu za 1 m² powierzchni użytkowej lokalu, w powiązaniu z lokalizacją, wiekiem i stanem technicznym budynku oraz powierzchnią użytkową lokalu i jego standardem.

Obowiązek publikacji wynika z ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego.

Szczegółowe informacje oraz wzory formularzy są zamieszczone w rozporządzeniu ministra infrastruktury z 27 grudnia 2007 r. w sprawie określenia danych dotyczących czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na obszarze gminy lub jej części.

Wypełnione formularze należy składać osobiście, poprzez platformę ePUAP lub za pośrednictwem poczty w podanych w rozporządzeniu terminach na adres: Wydział Mieszkalnictwa UMK Rynek Podgórski 1, 30-533 Kraków.

pokaż metkę
Autor: Grażyna Rokita
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-06-21
Data aktualizacji: 2022-06-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź