Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Pióra Businessu” rozdane

13 czerwca Jerzy Muzyk – zastępca prezydenta Krakowa ds. zrównoważonego rozwoju, wręczył w sali obrad Rady Miasta Krakowa statuetki „Pióro Businessu”. Nagrody są wyrazem uznania dla przedsiębiorców za znaczące osiągnięcia w działalności gospodarczej, inwencję, działania na rzecz jakości produkcji oraz rzetelność i uczciwość w biznesie. Statuetki są przyznawane przez Stowarzyszenie Małych i Średnich Przedsiębiorstw „Krak–Business”.

Fot. Paweł Krawczyk

– Małe i średnie przedsiębiorstwa to nieodzowny element gospodarczej tkanki Krakowa. Firmy tego sektora najmocniej przyczyniają się do budowania dobrej marki miasta, dzięki zróżnicowanej i wysokiej jakościowo ofercie. Kraków od lat intensywnie się rozwija i potrzebuje coraz mocniej rozwiniętego sektora usług, aby zapewnić poczucie komfortu mieszkańcom i inwestującym tu przedsiębiorcom, zadowolić turystów, studentów z całej Europy, naukowców, przedstawicieli świata biznesu i polityki – powiedział podczas uroczystości Jerzy Muzyk.

Zastępca prezydenta podziękował stowarzyszeniu „Krak-Business” za kontynuowanie tradycji – za inicjatywę, która pozwala promować i nagradzać najlepsze, najbardziej prężne firmy oraz osoby, które przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorczości w Krakowie. Podkreślił, że praca przedstawicieli Krak-Business konsekwentnie potwierdza wiarygodność Krakowa jako jednego z najbardziej atrakcyjnych obszarów inwestycyjnych.

Laureatami tegorocznej edycji nagrody zostali:

  • Wydział Zarządzania AGH w Krakowie – nagroda honorowa – za skuteczne kreowanie współpracy pomiędzy nauką i biznesem
  • Krakowska Spółdzielnia Mleczarska za przeprowadzenie efektywnej restrukturyzacji przedmiotu działalności poprzez znalezienie niszy wykorzystania posiadanego majątku, dostosowanie się do warunków i możliwości rynkowych oraz partnerskie podejście do najemców lokali i terenów będących własnością spółdzielni, w szczególności w okresie stanu epidemii Covid-19 w latach 2020–2021
  • Meblicante za innowacyjne i nieszablonowe podejście do wyposażania biur, hoteli i obiektów komercyjnych
  • Przedsiębiorstwo Zmechanizowanych Robót Inżynieryjnych SA w Krakowie za 70-letnią działalność na rzecz budowy najważniejszych obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej w Krakowie oraz Polsce, jak również za osiągnięcie sukcesu w przejściu transformacji gospodarczej i dynamiczny rozwój spółki.

„Pióro Businessu” przyznawane jest firmom, które działają w sektorze mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Statuetkę zaprojektował prof. Marian Konieczny.

pokaż metkę
Autor: Joanna Dubiel
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-06-13
Data aktualizacji: 2022-06-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź