Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Filmy opanowały Kraków

Krakowski Festiwal Filmowy to w tym roku 193 filmy, 194 seanse, 11 ekranów, 3 spotkania z cyklu KFF Talks, 2 wystawy oraz 2 koncerty. 62. odsłona Festiwalu trwała od 29 maja do 5 czerwca w krakowskich kinach, a od 3 do 12 czerwca na KFF VOD. Gościem zdalnego posiedzenia Komisji Kultury i Ochrony Zabytków była Barbara Orlicz-Szczypuła, prezes Krakowskiej Fundacji Filmowej, producentka festiwalu.

Fot. Krakowski Festiwal Filmowy

Krakowski Festiwal Filmowy jest jedną z najstarszych imprez na świecie poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Jego trzon stanowią trzy równorzędne konkursy: dokumentalny, krótkometrażowy oraz polski. Filmy prezentowane są w sekcjach konkursowych oraz na pokazach specjalnych. Festiwalowi towarzyszą wystawy, koncerty, pokazy plenerowe oraz spotkania z twórcami. Podczas tegorocznej odsłony Festiwalu akredytowano 1043 gości, 290 gości z zagranicy oraz kilkudziesięciu bohaterów filmowych. Gośćmi specjalnymi w tym roku były Czechy i Ukraina. W 2020 roku, ze względu na pandemię Festiwal odbył się wyłącznie online, w 2021 – hybrydowo, a w tym roku powrócił do tradycyjnej formuły.

- Festiwal podąża do przodu, śledzimy międzynarodowe trendy. Chcemy utrzymać renomę, jesteśmy bardzo rozpoznawalni za granicą – mówiła Barbara Orlicz-Szczypuła.

Małgorzata Jantos, Przewodnicząca Komisji pytała, czy jest możliwość zobaczenia filmów z festiwalu. – Jeszcze do 12 czerwca można je zobaczyć na platformie VOD, wykupując karnet lub bilet -  KFF VOD.

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2022-06-08
Data aktualizacji: 2022-06-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź