Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Forum, granice i inicjatywa lokalna

Dwa wnioski do Prezydenta Miasta Krakowa oraz dwie opinie w sprawie Inicjatywy lokalnej – tymi sprawami zajmowali się radni na posiedzeniu Komisji Dialogu Obywatelskiego Rady Miasta Krakowa.

Fot. unsplash.com

Radni przyjęli wniosek do prezydenta w sprawie opracowania nowych załączników do Statutów uwzględniający wnioski zawarte w uchwałach Rady Dzielnicy VIII Dębniki i X Swoszowice. O sprawie zmiany granic dzielnic VIII i X pisaliśmy już tutaj.

Kolejny wniosek przyjęty przez radnych dotyczył podjęcia działań do zorganizowania w 2023 r. Forum Praktyków Partycypacji w Krakowie. – Chodzi o przeprowadzenie 10. jubileuszowego Forum Praktyków Partycypacji w przyszłym roku w Krakowie. Wniosek dotyczy także zorganizowania jesienią tego roku spotkania dotyczącego wymiany doświadczeń największych polskich metropolii w zakresie partycypacji w ramach spotkania Unii Metropolii Polskich – informował radnych przewodniczący komisji Artur Buszek. Natomiast zastępca dyrektora wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Mateusz Płoskonka dodawał: - Mamy niepowtarzalną okazje, by sprowadzić Forum Praktyków do Krakowa. To będzie 10., jubileuszowe spotkanie. Forum Praktyków to wielkie wydarzenie, skupia nie tylko urzędników, ale także aktywistów, organizacje pozarządowe i instytucje, które zajmują się partycypacją. Będzie także możliwość tworzenia z mieszkańcami programu tego wydarzenia, więc odpowiadałby on bieżącym potrzebom.

Radni również pozytywnie zaopiniowali dwa wnioski w ramach Inicjatywy lokalnej: „Turniej piłkarski Huta Champions League 2022” oraz „Zielona enklawa dla mieszkańców - zwiększenie atrakcyjności Krakowskiego Ogrodu Społecznego Macierzanki dla lokalnej społeczności mieszkańców dzielnicy Dębniki”.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Kubowicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2022-06-08
Data aktualizacji: 2022-06-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź