Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowe szkoły i przedszkola rosną na naszych oczach

Jak z lotu ptaka wygląda powstająca na Złocieniu szkoła podstawowa? Która z oświatowych inwestycji dobiegła już końca, a która wchodzi w kluczową fazę? Oto najnowsze informacje z placów budowy – inwestycji nadzorowanych przez Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie.

Fot. Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie

Zakończyła się już trwająca od 2020 r. rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 przy ulicy Skotnickiej. Powstał tam nowy, oddzielny budynek szkoły wraz z salą gimnastyczną. Obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Oprócz ośmiu sal lekcyjnych, pomieszczeń administracyjnych i sanitariatów znajdują się w nim również mała sala gimnastyczna, świetlica i jadalnia oraz szatnie. Wykonano infrastrukturę wokół budynków z elementami małej architektury. Wszystkie wnętrza zostały już w pełni wyposażone i niebawem nauczyciele i uczniowie skorzystają z nowej przestrzeni i terenu wokół niej (zakończyła się procedura uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie).

Przy ulicy Jabłonkowskiej trwa budowa nowego budynku dla 6-oddziałowego przedszkole, przeznaczonego do opieki nad dziećmi w wieku 2,5-5 lat. Wzniesiono już całą konstrukcję obiektu, teraz prowadzone są prace przy elementach zewnętrznych (budowa schodów, pochylni) oraz roboty instalacyjne wewnątrz budynku. W projekcie uwzględniono sześć sal do dziennego pobytu dzieci, sale do zajęć indywidualnych, salę do zajęć ruchowych oraz aulę dla 150 dzieci. Znajdą się tam również kuchnia, pomieszczenia administracyjne, pomieszczenia gospodarcze oraz sanitariaty. Budynek będzie jednopiętrowy z częściowym podpiwniczeniem, z dachem płaskim, o powierzchni użytkowej 1 962 m2. Inwestycja obejmuje też układ komunikacyjny i miejsca postojowe oraz budowę placu zabaw i zbiornika retencyjnego wód opadowych.

Przegląd inwestycji oświatowych – niedawno zakończonych, trwających i planowanych – znajdziesz tutaj.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-06-02
Data aktualizacji: 2022-06-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź