Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Biało-niebieski Kraków z okazji Święta Miasta

Od 1 do 5 czerwca obchodzimy Święto Miasta Krakowa, które zostało ustanowione przez Radę Miasta Krakowa, jako upamiętnienie otrzymania przywileju lokacyjnego przez Kraków w 1257 r.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Z tej okazji nie tylko Urząd Miasta oraz maszty przed magistratem na placu Wszystkich Świętych, ale także inne instytucje kultury, jednostki edukacyjne, siedziby rad dzielnic, spółek instytucji miejskich i pojazdy komunikacji miejskiej zostały udekorowane biało-niebieskimi flagami miejskimi.

Biało-niebieską iluminację uzyskała również kładka o. Bernatka, TAURON Arena Kraków oraz wieża telewizyjna firmy Emitel na Krzemionkach.

Od 2017 r. Świętu Miasta Krakowa towarzyszy Święto Flagi Miasta Krakowa, obchodzone 5 czerwca na pamiątkę nadania Krakowowi przywileju lokacyjnego. Święto koncentrujące się na fladze miasta to próba przybliżenia mieszkańcom znaczenia tego symbolu, a także okazja do budowania lokalnej identyfikacji wokół czytelnego znaku, jednoznacznie kojarzonego z Krakowem, z tradycją i historią miasta.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udekorowania domów krakowskimi flagami – razem celebrujmy Święto Miasta Krakowa oraz Święto Flagi Miasta Krakowa. Flagi i chorągiewki w barwach Krakowa mieszkańcy będą mogli odebrać m.in. podczas Dnia Otwartego Magistratu – na pl. Wszystkich Świętych i na Rynku Podgórskim. Są też dostępne w punktach InfoKraków.

Flaga Miasta Krakowa jest ważnym elementem budowania lokalnej tożsamości i więzi mieszkańców z kulturą, historią i tradycją Krakowa. Świadomość, że Kraków posiada własne barwy miejskie, przyczynia się do propagowania wiedzy o dziedzictwie kulturowym miasta.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-05-30
Data aktualizacji: 2022-06-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź