Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Andrzej Sikorowski od 50 lat na estradzie

W sobotę, 28 maja, na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury odbędzie się koncert, którym Andrzej Sikorowski będzie świętował szczególny jubileusz – 50 lat działalności artystycznej. Z tej okazji zabierze słuchaczy w muzyczną podróż śladem swoich największych przebojów.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Podczas koncertu usłyszymy piosenki Andrzeja Sikorowskiego, wokalisty, wieloletniego lidera Grupy Pod Budą i autora większości jej utworów, który tym razem wystąpi w duecie z córką − Mają Sikorowską. Towarzyszyć im będzie jeden z najlepszych polskich gitarzystów – Jacek Królik. Pojawią się także: Gertruda Szymańska, Jakub Mietła i Tomasz Kupiec.

Artysta przypomni słuchaczom swoje największe przebojów napisane dla Grupy Pod Budą: „Kap, kap, płyną łzy” i te wykonywane poza nią, takie jak: „Kraków Piwna 7”, „Lecz póki co żyjemy”, „Na całość”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”, „Ale to już było”. Nie zabraknie także utworów pochodzących z płyt nagranych wspólnie z Mają Sikorowską: „Kraków-Saloniki”, „Sprawa rodzinna”, „Okno na Planty”.

Więcej informacji na stronie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-05-27
Data aktualizacji: 2022-05-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź