Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

X Święto Rodziny Krakowskiej, świętowanie Dnia Dziecka, festiwale muzyki, filmu i tańca, koncert organowy, spektakle, koncerty, treningi – w Krakowie nie da się nudzić. Przekonajcie się sami!

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Rodzina to drużyna! X Święto Rodziny Krakowskiej

Święto Rodziny Krakowskiej to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kulturalno-rodzinny krajobraz Krakowa. Wzorem ubiegłorocznej edycji, zostało zorganizowane w trzydniowej formule, od 27 do 29 maja. Tym razem tematem przewodnim święta jest szeroko rozumiana aktywność rodzin pod hasłem „Rodzina to drużyna”.

Dzień Dziecka w nowohuckiej zajezdni MPK

Wszystkie dzieci serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy z okazji Dnia Dziecka, który w tym roku MPK SA organizuje w niedzielę, 29 maja, od godz. 12.00 do 15.00, w zajezdni tramwajowej Nowa Huta przy ul. Ujastek 12. Dla dzieci zostanie przygotowanych mnóstwo atrakcji, w tym m.in. możliwość samodzielnego poprowadzenia prawdziwego tramwaju.

15. edycja Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Do 29 maja trwa jeden z najważniejszych festiwali muzyki filmowej na świecie. Wrócił, by nadrobić pandemiczne zaległości! Przed nami film z muzyką na żywo („Jak wytresować smoka”), zamówienia kompozytorskie, wybitni twórcy (Jerzy Skolimowski, John Powell, Zygmunt Konieczny), soliści (Joanna Słowińska, Tomasz Organek, Aleksander Dębicz) oraz znakomite chóry, orkiestry i dyrygenci.

62. Krakowski Festiwal Filmowy

Krakowski Festiwal Filmowy to najważniejsze w Polsce święto kina dokumentalnego, krótkometrażowego i animowanego. To przestrzeń, gdzie wybitni i uznani filmowcy z całego świata spotykają się z debiutantami, a publiczność staje oko w oko z twórcami i bohaterami filmów. To festiwal uroczystych premier i trampolina do międzynarodowej kariery, ale przede wszystkim miejsce spotkań tych, którzy kochają kino – w kameralnych salach legendarnych krakowskich kin studyjnych i w wirtualnym świecie seansów online. Wydarzenie rozpoczyna się 29 maja.

Mistrzowie będą tańczyć w ośrodku na Kolnej

W Ośrodku Sportu i Rekreacji Kolna trwa dwudniowy festiwal tańca. W sobotę, 28 maja zostali wybrani tegoroczni Mistrzowie Krakowa w tańcach standardowych i latynoamerykańskich spośród par sportowych. Rozegrany także został turniej Grand Prix Polski, w którym pary taneczne będą ubiegać się o kwalifikacje do startu w Mistrzostwach Polski. W niedzielę, 29 maja, także nie zabraknie prawdziwych emocji sportowych, bo o tytuł Mistrza Krakowa powalczą najmłodsi tancerze.

Letnie Koncerty Organowe

Przed nami 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Letnie Koncerty Organowe. Od 28 maja do 22 czerwca sympatycy muzyki sakralnej mogą posłuchać najpiękniejszych krakowskich organów znajdujących się w historycznych wnętrzach zabytkowych kościołów.

Łaźnia Nowa

Pluton p-brane” – debiut reżyserski dramatopisarza i dramaturga Mateusza Pakuły. Popisową rolę w skrzącym się od humoru spektaklu gra Jan Peszek, który wciela się w trzy postaci, a towarzyszą mu Zuzanna Skolias i Mikołaj Karczewski. „Pluton p-brane” na deskach Łaźni Nowej w niedzielę, 29 maja, godz. 17.00 i 20.00.

Nowohuckie Centrum Kultury

  • ​niedziela, 29 maja godz. 18.00 – Paweł Orkisz – jubileusz 45-lecia pracy artystycznej.
pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-05-27
Data aktualizacji: 2022-05-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź