Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Konferencja pracowników wydziałów komunikacji miast wojewódzkich

W czwartek i piątek odbyła się w Krakowie kolejna edycja konferencji Unii Metropolii Polskich, dotycząca benchmarkingu wydziałów komunikacji miast wojewódzkich. W ramach wydarzenia omawiane były zagadnienia m.in. z zakresu transportu, rejestracji pojazdów i zwiększenia zainteresowania mieszkańców usługami online.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Głównym celem analizy danych miast, które uczestniczą w benchmarkingu jest wyszukiwanie najlepszych rozwiązań w zakresie obsługi mieszkańców. Ma się to przełożyć na dostosowanie tych rozwiązań do potrzeb i możliwości miast, a także wpłynąć na poprawę struktury i zarządzania wydziałów komunikacji.

Organizowane w ubiegłych latach przez prezydenta Krakowa konferencje obejmowały trzy zasadnicze tematy: rejestracja pojazdów, wydawanie praw jazdy oraz nadzór nad stacjami diagnostycznymi i ośrodkami szkolenia kierowców.

Biorąc pod uwagę dynamikę zmian przepisów, które z kolei generują zmiany w systemach rejestracji pojazdów i wydawaniu uprawnień do kierowania pojazdami, w tym roku tematyka konferencji została poszerzona. Omawiano zagadnienia obejmujące możliwość współpracy samorządów z administracją rządową, które mogłyby w przyszłości skutkować poprawą sprawności systemów obsługujących rejestrację pojazdów. Miałoby to wpłynąć na zwiększenie zainteresowania klientów wydziałów komunikacji usługami online.

Pomysłodawcą konferencji jest dyrektor Wydziału Ewidencji Pojazdów i Kierowców UMK Witold Krupiarz.

Konferencja odbyła się w Urzędzie Miasta Krakowa, przy pl. Wszystkich Świętych 3-4.

 

pokaż metkę
Autor: Patrycja Piekoszewska
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-05-26
Data aktualizacji: 2022-05-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź