Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zdalnie z Kijowa, stacjonarnie z Krakowa - podsumowanie 85. sesji RMK

Rada Miasta Krakowa obradowała podczas 85. sesji. Czterech radnych łączyło się zdalnie z sali obrad Rady Miasta Kijowa. Do Ukrainy udali się z kolejną już pomocą humanitarną, ale także po to, by zreferować rezolucję "Irpień".

Fot. Katarzyna Maleta-Madejska

Rezolucja „Irpień”, przyjęta przez radnych, dotyczy rozpoczęcia prac nad "ukraińskim Planem Marshalla", czyli programem odbudowy zniszczeń na terenie Ukrainy. Jest także wyrazem poparcia przez Radę Miasta Krakowa starań o wstąpienie Ukrainy do NATO i Unii Europejskiej. Rezolucja została przygotowana po polsku i ukraińsku, skierowana jest do Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, rządu RP oraz Sejmu i Senatu Polski.

Radni wysłuchali informacji na temat koncepcji „Nowego Miasta”. Jest to strategiczny projekt miejski, który planowany jest w rejonie Płaszowa i Rybitw, w południowo-wschodniej części Krakowa. Konsultacje miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru „Nowe Miasto”. rozpoczną się w poniedziałek, 30 maja. Potrwają do 6 lipca. Więcej o planie można przeczytać tutaj.

Radni uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru „Obozowa-Skośna” oraz odbyli pierwsze czytanie mpzp obszaru „Piasta Kołodzieja”. Podjęli także uchwałę w sprawie odmowy ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Seniorów Lotnictwa i ul. Ułanów.

Rada podjęła rezolucję w sprawie znacznego przyspieszenia realizacji zagospodarowania „Wesołej”. Dokonała także zmian w składzie komisji Praworządności i Dialogu Obywatelskiego. Z obu komisji odwołano radną Alicję Szczepańską.

Projekt uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Piaski Wielkie – etap B” został zdjęty z porządku obrad.

Podsumowanie sesji

pokaż metkę
Autor: MK
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2022-05-26
Data aktualizacji: 2022-05-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź