Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Nie zwlekaj! Złóż deklarację o źródle ciepła

Tylko do 30 czerwca właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Jeszcze krótszy termin przewidziano dla osób budujących dom. Za niedopełnienie tego obowiązku, może zostać nałożony mandat w wysokości do 500 zł lub nawet grzywna do 5000 zł. Prezydent Krakowa apeluje, by jak najszybciej złożyć deklarację i tym samym uniknąć finansowych konsekwencji.

Fot. Jan Graczyński

Wypełnienie deklaracji do ogólnopolskiego rejestru źródeł ciepła pomoże zidentyfikować i określić źródła emisji zanieczyszczeń powietrza. Takie informacje będą niewątpliwie wsparciem dla miasta w kreowaniu polityki niskoemisyjnej czy w walce z ubóstwem energetycznym.

Kocioł gazowy, ogrzewanie elektryczne, kocioł olejowy, pompa ciepła, kolektor słoneczny, gazowy podgrzewacz wody czy sieć ciepłownicza – te i inne źródła ciepła można zgłosić elektronicznie przez stronę: zone.gunb.gov.pl lub w formie papierowej w Wydziale ds. Jakości Powietrza Urzędu Miasta Krakowa.

Proszę nie czekać na ostatnią chwilę, tylko złożyć deklarację już teraz, a w razie pytań kontaktować się z Krakowskim Centrum Doradztwa Energetycznego zlokalizowanym przy Rynku Podgórskim oraz pod numerem infolinii 12 616 88 48.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-05-25
Data aktualizacji: 2022-06-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź