Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

50 meleksów z zezwoleniem na poruszanie się po Starym Mieście

Prezydent Krakowa zatwierdził wyniki tegorocznego konkursu ofert na świadczenie usług przewozu osób za pomocą pojazdów wolnobieżnych z napędem elektrycznym, zwanych popularnie meleksami, na obszarze parku kulturowego Stare Miasto. Identyfikatory otrzymało 50 pojazdów. To nimi będą teraz wożeni turyści chcący w ten sposób poznawać nasze miasto.

Fot. Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK

Na terenie parku kulturowego Stare Miasto usługi przewozu osób za pomocą meleksów mogą być świadczone tylko przez pojazdy posiadające specjalne identyfikatory i o ustalonej kolorystyce − karoseria w kolorze ciemnego beżu, a pozostałe elementy czarne lub przezroczyste.

Identyfikatory (w formie prostokątnej naklejki) są umieszczone w prawym dolnym rogu przedniej szyby pojazdu. Znajdują się na nich nazwa firmy i numer identyfikacyjny pojazdu oraz hologram zabezpieczający.

W wyniku tegorocznego konkursu identyfikatory otrzymało 50 pojazdów. Wszystkie są nowe (najstarsze z nich zostały wyprodukowane w 2020 r.) i sprawdzone pod względem sprawności technicznej. Zgodnie z normami są wyposażone w pasy bezpieczeństwa dla każdego miejsca siedzącego, hamulce i oświetlenie.

Warto pamiętać, że na obszarze Starego Miasta przewóz osób pojazdami bez aktualnego identyfikatora jest zabroniony i stanowi wykroczenie, dlatego może się skończyć interwencją straży miejskiej lub policji wobec kierowcy.

Dodatkowe informacje można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.

Wzór identyfikatora:

meleks identyfikator 2022

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-05-20
Data aktualizacji: 2022-05-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź