Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowski Urząd Stanu Cywilnego pomaga obywatelom Ukrainy

Od końca lutego pracownicy urzędu pomagają potrzebującym w rozwiązywaniu problemów, które pojawiły się w związku z zaistniałą sytuacją przyjmowania przez Polskę uchodźców z Ukrainy. Urząd zapewnia kompleksową oraz sprawną pomoc przy załatwieniu spraw.

Fot. telewizja.krakow.pl

Do końca kwietnia sporządzono 90 aktów urodzenia dzieci, które przyszły na świat w Krakowie, ale również zarejestrowano 12 zgonów uchodźców. Wydano 215 odpisów aktów stanu cywilnego. Ponadto udzielono 502 informacji w zakresie spraw realizowanych przez urząd stanu cywilnego.

Krakowski Urząd Stanu Cywilnego prowadzi obsługę w trzech lokalizacjach:

  • ul. Lubelska 29
  • ul. Wadowicka 8W
  • os. Zgody 2.

We wszystkich tych miejscach dostępne są dla zainteresowanych broszury z przydatnymi informacjami o najczęściej załatwianych w USC sprawach, przetłumaczone m.in. na język ukraiński. Informacje te znajdują się również na portalu Otwarty Kraków.

Obsługa interesantów odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 7.40–18.00. Mimo, iż bezpośrednia obsługa klienta odbywa się w sposób nieograniczony warto wcześniej umówić swoją wizytę, aby uniknąć oczekiwania w kolejce, a także będzie się miało pewność szybkiego załatwienia swojej sprawy.

Internetowy Kalendarz Wizyt został przetłumaczony na język ukraiński. Z pracownikami urzędu można się również skontaktować za pośrednictwem e-maila sc.umk@um.krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-05-13
Data aktualizacji: 2022-05-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź