Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Dla Mamy – w dniu Jej święta”. Koncert charytatywny w Operze Krakowskiej

Dziś, 26 maja tradycyjnie wyrażamy miłość, szacunek i szczególną wdzięczność za ogromną, odpowiedzialną pracę, z którą wiąże się macierzyństwo. Dlatego w tym szczególnym dniu o godz. 18.30 Opera Krakowska zaprasza na wyjątkowy koncert – dedykowany wszystkim Matkom, przyjazny rodzinom z dziećmi oraz wspierający szczytny cel.

Fot. opera.krakow.pl

Do wspólnego świętowania Dnia Matki zaproszone są całe rodziny, w tym również dzieci. Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, którzy nie mają możliwości znalezienia opieki dla swoich pociech, Opera przygotuje program dla najmłodszych na przestronnej Antresoli swojego gmachu. Podczas gdy dzieci będą spędzać czas na grach i zabawach pod troskliwym okiem animatorów znających język polski i ukraiński, ich opiekunowie zrelaksują się, słuchając koncertu. Uczestnictwo dzieci w animacjach jest bezpłatne. Udział dziecka należy zgłosić przy zakupie biletów na koncert, kontaktując się z Biurem Organizacji Widowni Opery Krakowskiej.

Koncert organizowany jest we współpracy z krakowską Fundacją Zustricz, która działa na rzecz zbliżenia i współpracy polsko-ukraińskiej oraz wpiera integrację Ukraińców mieszkających w Polsce, pomagając im w adaptacji do nowego środowiska. Dochód ze sprzedaży biletów oraz zbiórki pieniędzy prowadzonej w trakcie koncertu zostanie przeznaczony na pomoc uchodźcom z Ukrainy przebywającym na terenie Krakowa.

Repertuar koncertu docenią zarówno wytrawni melomani, jak i początkujący miłośnicy sztuki operowej. Wybór najsłynniejszych fragmentów z arcydzieł polskich i światowych kompozytorów przeprowadzi publiczność przez pełen wachlarz emocji, jakie zdolna jest oddać muzyka – a w szczególności głos ludzki. W programie znajdą się m.in. liryczna „Pieśń do księżyca” z „Rusałki” A. Dvořáka, kołysząca „Barkarola” z „Opowieści Hoffmanna” J. Offenbacha, pełne dramatyzmu fragmenty z „Toski” G. Pucciniego czy „Pajaców” R. Leoncavalla oraz namiętna „Habanera” z „Carmen” G. Bizeta. Nie zabraknie też żywiołowych, skrzących się śmiechem operetek J. Offenbacha i E. Kálmána czy oper komicznych Rossiniego i Donizettiego. Miłośników polskiej muzyki uradują fragmenty ze „Strasznego dworu” S. Moniuszki i „Casanovy” L. Różyckiego. Koncert rozpocznie akcent ukraiński – utwór „Melodia” Myrosława Skoryka w opracowaniu na orkiestrę.

Z muzycznymi życzeniami dla wszystkich Mam wystąpią Soliści Opery Krakowskiej: Agnieszka Cząstka-Niezgódka, Monika Korybalska, Agnieszka Kuk, Paula Maciołek, Katarzyna Oleś-Blacha, Iwona Socha, Karin Wiktor-Kałucka, Krzysztof Kozarek, Tomasz Kuk, Michał Kutnik, Wołodymyr Pańkiw oraz Adam Szerszeń. Solistom towarzyszyć będą Chór, Balet i Orkiestra Opery pod kierunkiem Tomasza Tokarczyka. Wszyscy Artyści zaangażowani w koncert wystąpią pro bono.

Bilety-cegiełki w cenie 30 zł do nabycia w Kasie Opery Krakowskiej oraz online: www.opera.krakow.pl.

Udział dziecka w animacjach można zgłosić w Biurze Organizacji Widowni Opery Krakowskiej: tel. +48 12 296 62 62, +48 12 296 62 63.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-05-11
Data aktualizacji: 2022-05-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź