Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Międzynarodowe forum SIMUL+

Metoda „smart”, czyli koncepcja formułowania celów to odpowiedź na wyzwania związane z cyfryzacją. Miasto Kraków wraz z Saksońskim Ministerstwem Rozwoju Regionalnego organizuje międzynarodowe forum SIMUL+, podczas którego uczestnicy zastanowią się, jak projektować inteligentne, odporne na zmiany klimatu miasta oraz jak sprawić, aby dzięki technologii nasze życie stało się bardziej atrakcyjne. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-9 czerwca.

Fot. Materiały organizatorów

Forum ma za zadanie wzmocnić międzynarodowe sieci kontaktów w obszarach cyfrowych i regionach neutralnych klimatycznie. Nadrzędnym celem jest wspólne wyciąganie wniosków z doświadczeń osób, które posiadają znaczną wiedzę w tym zakresie. Forum oferuje również liczne możliwości nawiązywania kontaktów w celu wspólnego rozwijania międzynarodowych projektów. Podczas prezentacji, na specjalnych stoiskach będzie można również uzyskać informacje o sposobach na otrzymanie dotacji z funduszy europejskich.

Gminy muszą strategicznie zmieniać swoje pozycje, równocześnie rozwijając się w sposób zrównoważony. Właśnie te zagadnienia będą omawiane pierwszego dnia konferencji. Z kolei rozwój w zgodzie z klimatem, to temat przewidziany na drugi dzień wydarzenia. Głównym celem jest kompleksowa neutralność klimatyczna, transformacja obejmuje liczne aspekty złożonego systemu miejsko-wiejskiego: zrównoważonego budownictwa, w tym materiałów budowlanych i budynków, osiedli oraz infrastruktury energetycznej.

Odnośnik do strony wydarzenia wraz z programem.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Należy zarejestrować się klikając w niebieski przycisk w prawym dolnym rogu strony.

Organizatorzy do udziału w konferencji zapraszają uczelnie, startupy, firmy technologiczne, fundacje i wszystkich innych zainteresowanych zagadnieniami smart city i neutralności klimatycznej.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-05-10
Data aktualizacji: 2022-05-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź