Ekologia rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Bezpłatne zajęcia z edukacji ekologicznej nt. dzikich zwierząt

Fundacja Dzika Klinika – Centrum pomocy dla dzikich zwierząt zaprasza szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, przedszkola, domy kultury itp. z Krakowa i okolic do wzięcia udziału w nieodpłatnych zajęciach online lub stacjonarnych na temat dzikich zwierząt w mieście. Zajęcia odbędą się w ramach projektu edukacji ekologicznej pt. „Ochrona różnorodności biologicznej ekosystemów zurbanizowanych – platforma edukacyjna – II edycja wirtualna”.

Fot. Dzika Klinika

Zajęcia będą poruszały różnorodną problematykę związaną z występowaniem dzikich zwierząt na terenach miejskich. Podczas warsztatów dzieci poznają zagrożenia, jakie czyhają na dzikie zwierzęta w mieście, dlaczego dzikie zwierzęta są pożyteczne oraz jak można im pomóc. Uczniowie dowiedzą się również jak bezpiecznie zachować się przy spotkaniu z dzikim zwierzęciem, mogącym stanowić potencjalne zagrożenie.

W ramach projektu Fundacja Dzika Klinika udostępnia również różnorodne narzędzia wirtualnej edukacji, z których nieodpłatnie mogą korzystać zarówno dzieci w różnym wieku, jak i nauczyciele w prowadzeniu edukacji ekologicznej. Na zakończenie projektu zostanie przeprowadzony konkurs wiedzy na Facebooku z atrakcyjnymi nagrodami, w którym będą mogli wziąć udział uczniowie uczestniczący w zajęciach ekologicznych. Projekt kończy się 29 października.

Zgłoszenia przyjmowane są na bieżąco (liczba miejsc ograniczona). Więcej informacji pod adresem e-mail: dzika.klinika@op.pl.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-05-09
Data aktualizacji: 2022-05-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź