Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Finał konkursu wiedzy o historii Krakowa

9 maja odbędzie się finał konkursu historycznego „Czy znasz Kraków?”. Jak co roku to wydarzenie patronatem objęła Rada Miasta Krakowa.

Fot. Jan Graczyński

Tematem przewodnim tegorocznej odsłony był „Kraków w latach 1918-1945”. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali uczniowie szkół ponadpodstawowych z Krakowa i Małopolski. Przyjmowano zgłoszenia zarówno uczestników indywidualnych, jak i trzyosobowych drużyn.

Uczestnicy konkursu musieli się wykazać nie lada pracą i umiejętnościami. Aby do niego przystąpić trzeba było przeczytać obowiązkowe lektury i wysłuchać cyklu wykładów związanych z tematem konkursu. Na laureatów konkursu czekają nagrody rzeczowe i dyplomy. Ponadto trzech laureatów konkursu w kategorii indywidualnej może wziąć udział w finale Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim, w którym nagrodami są miejsca na studiach stacjonarnych na tej uczelni. Dla najlepszej drużyny (3 osoby) proponowany jest siedmiodniowy staż w Pałacu Krzysztofory Muzeum Krakowa.

„Czy znasz Kraków?” to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs wiedzy historycznej o Krakowie.

Wyniki tegorocznych rozgrywek oraz informacje o konkursie znajdują się na stronach organizatorów Muzeum Krakowa oraz Centrum Młodzieży im. dra Henryka Jordana w Krakowie.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-05-05
Data aktualizacji: 2022-05-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź