Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nabór do Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Chcesz mieć wpływ na politykę miasta w zakresie współpracy z organizacjami pozarządowymi? Spróbuj swoich sił w wyborach do Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Nabór kandydatów trwa do 31 maja.

Krakowska Rada Działalności Pożytku Publicznego została powołana po raz pierwszy w 2012 roku, aby tworzyć realną i rzeczywistą platformę w zakresie współpracy pomiędzy administracją samorządową a sektorem organizacji pozarządowych na rzecz mieszkańców Krakowa. Pracują w niej przedstawiciele: Urzędu Miasta Krakowa, Miejskich Jednostek Organizacyjnych (cztery osoby), Rady Miasta Krakowa (cztery osoby) i organizacji pozarządowych (osiem osób).

O efektach pracy KRDPP poprzednich kadencji można przeczytać na portalu dla organizacji pozarządowych ngo.krakow.pl.

Kandydat wypełnia formularz zgłoszeniowy, opisując swoje doświadczenie wynikające z działalności w trzecim sektorze, a także opisując swój program działania w KRDPP piątej kadencji. Nie może on również zapomnieć o:

  • wyrażeniu zgody na kandydowanie oraz na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z kandydowaniem
  • złożeniu oświadczenia o niekaralności za przestępstwa umyślne
  • wymaganych rekomendacjach – należy załączyć co najmniej trzy rekomendacje innych krakowskich organizacji pozarządowych

Każda organizacja pozarządowa, która działa na terenie Krakowa, może zgłosić jednego kandydata do KRDPP. Organizacja potwierdza zgłoszenie kandydata na formularzu zgłoszeniowym, zgodnie ze sposobem reprezentacji. Rekomendacja udzielona kandydatowi potwierdzana jest na formularzu zgłoszeniowym, zgodnie ze sposobem reprezentacji.

Zobacz także:

Szczegółowe informacje na stronie internetowej ngo.krakow.pl lub pod numerem telefonu: 12 616 78 23.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-05-04
Data aktualizacji: 2022-05-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź