Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Miasto dofinansuje letnie wydarzenia kulturalne

Kraków po raz kolejny dofinansuje letnie wydarzenia kulturalne organizowane w mieście. Trwa otwarty konkurs ofert skierowany do organizacji pozarządowych, w którym do rozdysponowania jest 450 000 zł. Propozycje inicjatyw można zgłaszać tylko do dziś, 24 maja.

Fot. Magiczny Kraków

Do konkursu można zgłaszać oferty na realizację wydarzenia o charakterze kulturalnym. Inicjatywy należy składać od 20 czerwca do 18 września. Szczególnie oczekiwane są propozycje wydarzeń plenerowych. Przyjmuje się też możliwość obchodów uroczystości w formie hybrydowej lub w całości online – w przypadku obostrzeń wynikających z pandemii.

Celem konkursu jest poszerzenie oferty kulturalnej miasta w okresie letnim i wyeksponowanie w tym kontekście dziedzictwa kulturowego Krakowa: historycznego centrum miasta, parków, placów, skwerów, przestrzeni wspólnych i sąsiedzkich oraz promocja artystów związanych z Krakowem, zwłaszcza laureatów Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.

– Już po raz kolejny organizujemy konkurs, który pomaga dodatkowo wzbogacić letnią ofertę kulturalną miasta, atrakcyjną dla mieszkańców i przyciągającą do Krakowa gości, którzy poszukują kulturalnych wrażeń. Chcemy, żeby wydarzenia, które zostaną zrealizowane dzięki dofinansowaniu uzyskanym w tym konkursie, pomogły stworzyć różnorodną przestrzeń do spotkań z kulturą. Liczę, że będą to zarówno propozycje ciekawego spędzania czasu, jak też inicjatywy przybliżające bogactwo kultury Krakowa, także w tych mniej tradycyjnych formach – mówi Katarzyna Olesiak, dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK.

Konkurs skierowany jest do organizacji prowadzących działalność statutową w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Oczekiwana kwota dotacji nie może przekraczać 50 000 zł i 90 proc. całkowitych kosztów realizacji zadania. Każdy z oferentów może złożyć tylko jedną ofertę. Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć tutaj.

To już kolejna edycja inicjatywy. W ubiegłym roku na dofinansowanie letnich wydarzeń kulturalnych miasto przeznaczyło 300 000 zł. Wśród przedsięwzięć, które zostały zrealizowane ze wsparciem finansowym miasta znalazły się m.in.: 13. Krakow Summer Animation Days, festiwal reportażu Non-Fiction, festiwal Musica Divina, cykl letnich koncertów – ARS LATRANS: EXPERIENCE 2021, a także projekty poświęcone kulturze ukraińskiej, w tym Art-Piknik – letnie spotkanie z kulturą ukraińską poświęcone 30-leciu Niepodległości Ukrainy i Summer Multicultural Activities.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-05-02
Data aktualizacji: 2022-05-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź