Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Maj w Centrum Kongresowym ICE Kraków

Wielka konferencja adresowana do przedstawicieli branży gier wideo, sesje i praktyczne wykłady z zakresu chirurgii, intensywnej terapii i psychiatrii, koncerty w hołdzie Jerzemu Skolimowskiemu i Zygmuntowi Koniecznemu, a także występ polskich oraz ukraińskich muzyków, którzy zagrają utwory skomponowane przez związanych z Festiwalem Muzyki Filmowej artystów to tylko kilka z propozycji na nadchodzący miesiąc, których nie można przegapić.

Fot. Centrum Kongresowym ICE Kraków

Maj w ICE Kraków:

  • 13-14 maja – konferencje Medycyny Praktycznej
  • 16-17 maja – konferencja Digital Dragons 2022
  • 20-21 maja – XXXIX Zjazd Towarzystwa Internistów Polskich i XXI Krajowa Konferencja Szkoleniowa Towarzystwa Internistów Polskich „Postępy w chorobach wewnętrznych” – Interna 2022
  • 22 maja – koncert Accantus Live 3
  • 25 maja – Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie: Scoring4Polish Directors: Jerzy Skolimowski
  • 26 maja – Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie: Composers4Ukraine
  • 27 maja – Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie: Słowińska | AUKSO | Konieczny

Szczegółowy opis wydarzeń:

  • 26 maja, godz. 19.30 – Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie: Composers4Ukraine

W Polsce przebywa ponad dwa miliony uchodźców, a wśród nich wielu artystów, m.in. muzyków z Kijowa, Lwowa czy Charkowa, którzy również szukają miejsca do pracy. Dlatego chór i orkiestra, które wystąpią podczas koncertu, będą współtworzone przez ukraińskich muzyków. Wykonają utwory, które skomponowali lub dedykują specjalnie na tę okazję związani z FMF kompozytorzy, m.in. John Williams, Howard Shore, Lolita Ritmanis, Laura Karpman, Elliot Goldenthal, Diego Navarro, Trevor Morris, Don Davis, Craig Armstrong, Stephen Warbeck, Dirk Brossé, Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Benjamin Wallfisch i Michael Giacchino.

Bilety: kbfbilety.krakow.pl

  • 27 maja, godz. 19.30 – Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie: Słowińska | AUKSO | Konieczny

Koncert Słowińska I AUKSO I Konieczny to hołd dla Zygmunta Koniecznego – wybitnego krakowskiego kompozytora muzyki teatralnej i filmowej. Koncert obejmie twórczość Koniecznego – autora muzyki do ponad stu filmów fabularnych, telewizyjnych, dokumentalnych i krótkometrażowych. Komponował do dzieł takich reżyserów, jak Jan Jakub Kolski, Andrzej Wajda czy Tadeusz Konwicki. Został nagrodzony zarówno Polską Nagrodą Filmową, jak i nagrodą Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Koncert na Festiwalu Muzyki Filmowej 2022 to również premiera i promocja płyty live Słowińska–AUKSO–Konieczny, nagranej w tym samym składzie wykonawczym w sali koncertowej NOSPR w Katowicach. Repertuarowo stanowi summę dokonań Koniecznego; niektóre z utworów kompozytor dedykował solistce Joannie Słowińskiej (m.in. solowe partie kantatowej formy Serce moje gram do tekstów Stanisława Wyspiańskiego), inne znane są z repertuaru Ewy Demarczyk lub skomponowane do filmów (Jańcio Wodnik) i spektakli teatralnych (Noc listopadowa). Znalazły się tutaj również kompozycje do tekstów wybitnych poetów (Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Julian Tuwim, Miron Białoszewski, Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka i inni) – definiujące dzisiaj rangę i kanon gatunku piosenki literackiej.

Bilety: kbfbilety.krakow.pl


Po więcej informacji o nadchodzących imprezach, zmianach w kalendarium zapraszamy na stronę www.icekrakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-04-29
Data aktualizacji: 2022-05-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź