Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Majówka w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

Koncert pieśni i piosenek patriotycznych, spacery i zagadki dla małych i dużych, święto kina niezależnego, a także recitale i spektakle – w majówkę w Krakowie z całą pewnością nie będziemy się nudzić.

Fot. krakow.pl

Wystawa „Smoczy ogród. Bronisław Chromy na Wawelu”

W ogrodach Zamku Królewskiego na Wawelu można oglądać wystawę uświetniającą 50. rocznicę powstania u wylotu Smoczej Jamy pomnika Smoka Wawelskiego – „Smoczy ogród. Bronisław Chromy na Wawelu”.

Majówka w Muzeum Inżynierii i Techniki oraz Ogrodzie Doświadczeń

Majówka to także dobra okazja, żeby odwiedzić krakowskie muzea. Muzeum Inżynierii i Techniki zaprasza do siedziby przy ul. św Wawrzyńca 3 maja, a Ogród Doświadczeń im. S. Lema zachęca, zwłaszcza najmłodszych krakowian i gości, do odwiedzin 3 maja.

Na ponad sześciu hektarach ogrodu rozlokowanych jest 110 modeli, których zadaniem jest uczyć poprzez zabawę. Można tam znaleźć między innymi interaktywne urządzenia demonstrujące zjawiska fizyczne z zakresu optyki, hydrostatyki, mechaniki, akustyki, magnetyzmu. Na odwiedzających czeka geogródek stworzony z 17 kilkutonowych rodzajów skał obecnych w architekturze Krakowa, zapachowa ekspozycja sensoryczna, w której znalazły się kwiaty i zioła pobudzające zmysł zapachu, Lem-birynt z cytatami z twórczości patrona ogrodu – Stanisława Lema, planetarium – kino sferyczne, w którym na półkolistym ekranie można zobaczyć pięć filmów, w tym dwa w technologii 3D. Ogród Doświadczeń to także: „Odlotowy plac zabaw” – unikatowa oferta dla najmłodszych dzieci, dostępna także dla osób niepełnosprawnych, „Naukowa siłownia” – można tu nie tylko ćwiczyć mięśnie, ale także sprawdzać wiedzę na temat praw i zjawisk natury, „Piaskowa planeta” – koparka, klocki, rzeźby piaskowe i tajemnicze figury Lissayous oraz atrakcje dodatkowe: obroty na żyroskopie i zjazdy na torze saneczkowym.

Nowe wystawy w MOCAK-u

Podczas majówki Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK zaprasza na nowe wystawy: „Polityka w sztuce”, „Ta krew jest dla ciebie”, „Ostatni szwajcarscy ocalali z Holokaustu”.

MuFo zaprasza w majowy weekend

Długi weekend to także dobra okazja, by zobaczyć propozycje poszczególnych oddziałów Muzeum Fotografii w Krakowie – MuFo.

Przejazd „Tramwaju patriotycznego”

We wtorek, 3 maja – w 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – na ulice Krakowa tradycyjnie już wyjedzie biało-czerwony, rozśpiewany tramwaj, w którym wolontariusze będą rozdawać bezpłatne śpiewniki z pieśniami patriotycznymi, chorągiewki w barwach narodowych, ulotki, nalepki oraz okolicznościowe kartki.

Spektakl „Nie płacz, Koziołku” w Teatrze Groteska

„Nie płacz, Koziołku” to wzruszające przedstawienie o przyjaźni i poświęceniu, od kilku lat grane w Teatrze Groteska. Spektakl będzie można obejrzeć 3 maja.

Spektakl „Mayday OdNowa” w Teatrze Bagatela

Brawurowa i jedna z najsłynniejszych fars – teraz w absolutnie zaskakującej odsłonie – została przygotowana przez wybitnego aktora, a także reżysera Artura Barcisia. Teatr Bagatela jako pierwsza na świecie scena sięga po najnowszą wersję arcyfarsy Raya Cooneya, oferując widzom rewolucyjne, rewelacyjne i w pełni relaksujące przedstawienie. Spektakl można obejrzeć 3 maja.

80. Krakowska Lekcja Śpiewania „Majowa Jutrzenka”

„Majowa Jutrzenka” – to tytuł 80. Krakowskiej Lekcji Śpiewania, która odbędzie się we wtorek, 3 maja, o godz. 17.00 na Małym Rynku. Podczas koncertu z udziałem artystów Teatru Loch Camelot i śpiewającej publiczności zabrzmią pieśni i piosenki patriotyczne. Lekcję poprowadzi Waldemar Domański – pomysłodawca wydarzenia i dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki.

„Songi Teatru STU”

Spektakl-koncert „Songi Teatru STU” przywołuje najjaśniejsze muzyczne wspomnienia z dawnych lat Teatru STU. Młodzi i zdolni wokaliści prezentują utwory szczególnie związane z legendarnym krakowskim teatrem. Wybrane songi Krzysztof Jasiński wpisał w literacki scenariusz, własnego pomysłu, a aranżację muzyczną powierzył Krzysztofowi Herdzinowi, aby „stare songi” zabrzmiały na nowo! Z jakim efektem? Można się o tym przekonać już 3 i 4 maja.

Ważne dwa słowa – autorski recital Leszka Wójtowicza

3 maja w Piwnicy Pod Baranami odbędzie się recital Leszka Wójtowicza – poety, piosenkarza, kompozytora i twórcy piosenek literackich. Początek o godz. 20.00.

Aktywna majówka z KBF

Aktywność fizyczna poprawia nastrój, zwiększa zdolności uczenia się, podnosi samoocenę, redukuje stres, zwiększa sprawność mózgu, a także poprawia sprawność, wytrzymałość i elastyczność ciała. KBF przygotował więc propozycje dla małych i dużych na aktywne spędzenie majówki w Krakowie. Zadbał też o to, by wielokulturowa i wielojęzyczna społeczność miasta poczuła się jak w domu!

15. edycja festiwalu Mastercard OFF CAMERA

Od 2008 roku Mastercard OFF CAMERA promuje kino niezależne z całego świata. Czas na 15. urodziny festiwalu i nowe otwarcie. Festiwal potrwa do 8 maja.


Komunikacja miejska w majówkę

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-04-27
Data aktualizacji: 2022-05-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź