Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Powróciły sezonowe i rekreacyjne linie autobusowe

Po zimowej przerwie wróciły sezonowe i rekreacyjne linie autobusowe. Ułatwią one dojazd do ogrodu zoologicznego i Ojcowskiego Parku Narodowego. Uruchamiane są w zależności od prognozy pogody, w weekendy i dni świąteczne.

Fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Dojazd do zoo:

  • linia nr 134 – częstotliwość kursowania w soboty i dni świąteczne w godz. ok. 9.00–18.00 została zwiększona do 15 minut
  • linia nr 434 – została uruchomiona linia sezonowa kursująca po trasie: „Baba Jaga” – al. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa – „Zoo”. Linia kursuje w soboty i dni świąteczne godzinach ok. 10.00–18.00 co 15 minut.

Dodatkowe kursy linii nr 134 oraz wszystkie kursy linii nr 434 są uruchamiane w zależności od prognozy pogody. W każdy czwartek jest publikowany komunikat informujący o funkcjonowaniu linii w nadchodzący weekend.

Dojazd do Ojcowa:

  • linia nr LR0 – została uruchomiona linia rekreacyjna kursująca po trasie: „Os. Podwawelskie” – ul. Konopnickiej, al. Krasińskiego, al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejska, ul. Nawojki, ul. Armii Krajowej, ul. Jasnogórska, Szyce, Biały Kościół, Czajowice, Sąspów, Ojców – „Ojców Zamek”
    • Linia kursuje w soboty i dni świąteczne w godz. ok. 8.00–19.00 co 35 minut i obsługuje tylko następujące przystanki: „Os. Podwawelskie” (na mniejszej pętli – słupek nr 03), „Rondo Grunwaldzkie” (w kierunku „Ojcowa Zamku” dwukrotnie: słupek nr 02 na ul. Monte Cassino na pasie autobusowo-tramwajowym oraz słupek nr 04 na ul. Konopnickiej, w kierunku „Os. Podwawelskiego” słupek nr 03 na ul. Konopnickiej), „Jubilat”, „Muzeum Narodowe”, „Czarnowiejska”, „Miasteczko Studenckie AGH”, „Bronowice SKA”, „Rondo Ofiar Katynia”, „Szyce Wesoła” n/ż, „Biały Kościół Dolina Kluczwody” n/ż, „Biały Kościół Murownia” n/ż, „Czajowice” n/ż, „Ojców Złota Góra” (przy wjeździe do Ojcowa od strony Sąspowa), „Ojców Zamek” (na rozwidleniu drogi prowadzącej do centrum Ojcowa).

Dodatkowe kursy linii nr LR0 są uruchamiane w zależności od prognozy pogody. W każdy czwartek jest publikowany komunikat informujący o funkcjonowaniu linii w nadchodzący weekend.

Bilety okresowe obowiązujące w strefie biletowej I lub II (z wyłączeniem biletów wykupionych na jedną linię) zachowują ważność na całej trasie linii nr LR0.

W przypadku biletów do kasowania obowiązują zwykłe przepisy taryfowe.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-04-26
Data aktualizacji: 2022-05-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź