Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Grodzki Urząd Pracy pomaga uchodźcom

Dzięki pośrednictwu Grodzkiego Urzędu Pracy już 2 353 obywateli Ukrainy znalazło w Krakowie zatrudnienie. Od wybuchu wojny w Ukrainie GUP stara się ułatwić uchodźcom dostęp do lokalnego rynku pracy – przyjmuje oferty od pracodawców, udziela porad i informacji, prowadzi na swojej stronie internetowej zakładkę w języku ukraińskim.

Zaraz po rozpoczęciu wojny w Ukrainie, spodziewając się fali uchodźców, pracownicy GUP przystąpili do tworzenia bazy pracodawców i firm gotowych przyjąć cudzoziemców do pracy. Kontaktowali się z przedsiębiorcami, by zachęcić ich do składania ofert.

Do GUP wpłynęły 3 390 powiadomienia o powierzeniu wykonywania pracy obywatelom Ukrainy, w szczególności w gastronomii, pracach prorządowych, produkcji, obsłudze magazynu. Ponadto Punkt Obsługi Klienta GUP wydał 2 501 pakietów informacyjnych.

Przypominamy, że oferty pracy dla uchodźców można składać osobiście w siedzibie GUP (ul. Wąwozowa 34, pok. 200), telefonicznie (tel 12 68 68 200), drogą elektroniczną (wypełniony druk oferty pracy do pobrania na stronie gupkrakow.praca.gov.pl należy przesłać na adres marketing@gupkrakow.pl), poprzez interaktywny formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej praca.gov.pl.

Szczegóły znajdują się na stronie internetowej gupkrakow.pl w sekcji „Dla pracodawców i przedsiębiorców” w zakładce „Oferty pracy”. Oferty pracy publikowane są w siedzibie GUP oraz w Centralnej Bazie Ofert Pracy, która umożliwia ich tłumaczenie na język ukraiński. Od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45–14.45 do dyspozycji są pracownicy Centrum Obsługi Klienta (tel. 12 68 68 000).

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-04-19
Data aktualizacji: 2022-05-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź