Odwiedź Kraków rozwiń menu
 • +

  Kulinarny Kraków

 • Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń
  Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
  Komunikat archiwalny

  Świąteczny weekend w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

  Najstarsza i najważniejsza tradycja Krakowa, czyli odpust Emaus, Święto Rękawki, Festiwal Misteria Paschalia a może trening biegowy w lany poniedziałek lub spacer przy tężni solankowej w Nowej Hucie? Jest w czym wybierać!

  Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

  Odpust Emaus

  W poniedziałek, 18 kwietnia, odbędzie się tegoroczny odpust Emaus. To pierwsza edycja wydarzenia po tym, jak jego organizację przejęło miasto. Po raz pierwszy od lat tradycyjnemu odpustowi będzie towarzyszyć bogaty program kulturalno-edukacyjny przygotowany przez Krakowskie Forum Kultury we współpracy z innymi instytucjami. Emaus, obok Rękawki (odbywającej się we wtorek po Wielkanocy) i zwyczaju odwiedzin grobu Pańskiego, jest uważany za jedną z najstarszych i najważniejszych wielkanocnych tradycji Krakowa.

  Tradycyjne Święto Rękawki na kopcu Krakusa

  Około 300 wojów i białek, starcie Wiślan z najeźdźcami, osada słowiańska i jarmark historyczny, czyli barwna i pełna przygód podróż w czasie do wieków średnich. Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią Covid-19, na kopiec Krakusa wraca Tradycyjne Święto Rękawki! Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 19 kwietnia pod hasłem „Klechdy i podania krakowskie”.

  Jarmark wielkanocny na Rynku Głównym

  Barwny, przygotowany z dbałością o estetykę, nawiązującą do krakowskich motywów, eksponujący regionalne produkty i nawiązujący do wielkanocnych tradycji oraz dziedzictwa kulturalnego miasta. Potrwa do 18 kwietnia. 

  Festiwal Misteria Paschalia 2022

  Misteria Paschalia od lat odkrywają i prezentują kompozycje związane z czasem Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. Festiwal zmienia się i odnawia dzięki opiece wyjątkowych muzyków: dyrektorów rezydentów. Ich różne doświadczenia i zainteresowania sprawiają, że za każdym razem możemy przeżywać festiwalowy czas zupełnie inaczej, na zdarzenia wokół Świąt Wielkanocnych spoglądając z nieznanej dotąd perspektywy. 19. edycja Festiwalu Misteria Paschalia trwa do 18 kwietnia.

  Tężnia nad Zalewem Nowohuckim znowu działa

  Po przerwie jesienno-zimowej ponownie została uruchomiona tężnia solankowa przy Zalewie Nowohuckim. Tężnia – jak w poprzednim sezonie – działa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

  pokaż metkę
  Osoba publikująca: Tomasz Róg
  Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
  Data publikacji: 2022-04-15
  Data aktualizacji: 2022-04-18
  Powrót

  Zobacz także

  Znajdź